Kezdőoldal » Otthon » Kert » Calamondin (citrus? ) és Olea...

Calamondin (citrus? ) és Olea Europea (oliva fa) növényeket átültessek vásárlást követően?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap vásároltam a fent nevezett két növényből egyet-egyet, és nem tudom ilyenkor át kell-e ültetnem. 12 cm-es műanyag cserépben vannak, a növények kb 15-20 cm magasok, mindkettő jelenleg tele van terméssel. Illetve, ha át kell ültetni, akkor cserép, majd cserepestől kaspóba, vagy pedig elég egy kaspóba, csak tegyek az aljára kavicsot vízelvezetésnek?

2015. szept. 12. 07:40
 1/2 anonim válasza:
a Calamondint akkor ültesd át, ha magasabb a növény, mint a cserép amibe ültetve van, ha átültetted fakérget tegyél a tetejére, gyümölcse első években elég savanyú citromos ízű lesz. Nekem kb 30cm magas és 40 kis narancs nől rajta. Főleg vigyázz az öntözéssel, nagyon sok múlik rajta, bele kell jönni! én már 3 fát kidobtam, még mindig tanulok!
2015. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jövendőbeli embereknek: Évente tavasszal ültetjük csak át. Nem így szeptemberben.

A cserép átmérője csak 2-3 centivel legyen mindig nagyobb és magasabb legyen mint szélesebb (stabilabb is lesz).

Ellenőrizni pedig úgy tudod hogy ha kihúzod gyökerestől (nyomogatva a műanyag cserepét hogy elváljon a föld tőle) és megnézed hogy a gyökerei már felfelé kúsznak-e a szélein. Ha igen, akkor mehet az átültetés mert már nincs hova gyökereznie.

Értelemszerűen ha olyan cserép alja lyukacsos és jön már ki a gyökere, akkor is lehet.

2021. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!