Kezdőoldal » Otthon » Kert » Törzses rózsa gondozása?

Törzses rózsa gondozása?

Figyelt kérdés
Vettünk ma a Lidl-ben egy kis törzses rózsát.Ugyanúgy kell gondozni mint a magasabbakat?Ki lehet ültetni?Hogy lehet teleltetni?

2015. szept. 12. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet ültetni. Ha tudod, akkor a kert védettebb részére, mert mivel a nemes része magasan van, a talaj fűtő hatása ott már nem érvényesül, érdemi módon takarni meg nem lehetséges 1 m magasságban. Vagyis lehetséges, pl. kukoricaszárkévékkel körberakva, de gondolom, ilyesmivel nem akarsz foglalkozni.

Amúgy ugyanolyan gondozást igényel, mint bármelyik rózsa, a különbség csak az oltás helyében van.

Persze, stabil, nem elkorhadó karót tegyél mellé ültetéskor.

2015. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 13. 23:52
 3/5 KissAndrea válasza:
Én is kaptam a minap egy ilyen Lidl-is törzses rózsát.Milyen időközönként kell öntözni?Napos helyre tegyem?Szóval,hogy kell gondozni,hogy a lakásban megmaradjon??Köszönöm előre is
2015. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi az ablakba tettük,ahová délután odasütött a nap.Hiába locsoltuk olyan rossz földben van hogy elfonnyadt.Hétfőn gyorsan átültettem egy nagyobb cserépbe,jobb földet is kapott meg jól be is locsoltam.Kint hagytam az udvaron,észhez tért,most már megint szép.
2015. szept. 27. 00:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Lakásban garantáltan el fog pusztulni, csak idő kérdése. Nem is olyan sok időé.
2015. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!