Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szempontok szerint...

Milyen szempontok szerint válaszak gumicsizmát?

Figyelt kérdés

Nem volt még soha ilyenem, de amióta falura költöztem, egyre nagyobb szükségem lenne rá. Valami masszív, térdig érőt szeretnék, de mire érdemes odafigyelni vásárláskor? Egész napra kellene, viszonylag sok gyaloglással. Ezeken nincs fűző, szóval még a mérete sem állítható, ezért aggódóm kicsit, hogy nem a megfelelőt veszem.

- Nagyon passzentosan kell állnia? Vagy lehet tágasabb kicsit? mennyire tágulnak ezek?

- Hol kell, hogy tartson a legjobban?

- Létezik még a kapcarongy? (nagypapám azzal hordta a 80-as években). Fog kelleni? Vagy jó a sima frotírzokni?

Mikre figyeljek? (kb max 4-5000,-Ft-ot szánok rá).



2015. szept. 13. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem annyira bonyolult mintha túra cipőt vennél. Akkorát vegyél hogy a trágya ne fojjon a bokádhoz azt csá.
2015. szept. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sehol sem tágul semennyire, ma már inkább műanyagból vannak, de állaguk ugyanojan.van aminek a felső1/3 része nemez szerű. térdig érőt még nem láttam, az már más kategória.

ha mozog a lábad benne, akkor szétszedi a zokni sarkát, hidegbe meg tényleg hideg (nyáron meleg). így a plussz zokni v. kapcarongy mindenképpen jól jön. (persze a kapcarongy feltevése sem egyszerű, mert a gyűrődés nyomni fog.kapcarongyot nem kapsz, azt "csinálják" valami jó pamutos anyagból, ami nedvszívó. lényeg, hogy ne mozogjon nagyon a lábfejed a csizmában.

ha fájna benne a lábad, hátad, derekad, akkor egy jobb alternatíva egy könnyű túrabakancs, ami menésre van tervezve, strapabíró; gumicsizma pedig csak a szükséges időben és helyre.

2015. szept. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:

Horgász- vadászboltokban nézz körül, én is ott vettem a sajátomat (horgászáshoz). A lényeg, hogy bokánál elég tágas legyen ahhoz, hogy erőlködés nélkül fel lehessen húzni, és hogy felhúzott állapotban se legyen túl szoros a lábfejednek. Inkább legyen egy minimális lötyögése (vastag zoknit hordva), így nem fog benne fázni a lábad. Ha túl szoros, lefagy a lábujjad :-)

Kapcarongyra semmi szükség, hiszen ebben az árban lehet már találni olyat is, aminek saját bélése van. Ha béleletlent veszel, akkor hidegben pedig 2 zoknit húzol egymásra, amik eléggé bők ahhoz, hogy ne szorítsák a lábfejedet, de a csizmába se úgy kelljen bepréselned a lábad.

2015. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont ezen nosztalgiáztunk a Nejemmel pár napja. Elmosolyogtam magam amikor olvastam a kérdésed, nem sértésnek szántam, csak arra, hogy mennyit "felvilágosultunk, modernizálódtunk" röpke 30 év alatt.

Ha a "Farmer" géppel dolgozik, lóháton zavarja a teheneket, felveszi a kölcsönöket, és talán egy év alatt tönkre megy monokultúrás termesztéssel, az a menő, a követendő. Azok akik állatokkal és növényekkel együtt éltek, és nem kellett más mint párszál gyertya vagy 1/2 liter petróleum és még egy kiló só /6tagú családnak/, azt jelzőként használjuk. Még nagyobb érdemük volt, hogy megőrizték a mostani világ legrégebbi nyelvét, legkifejezőbb és teremtés nyelvét, a kultúráját sok-sok ezer évig amin most beszélünk. Hogy a kérdésedre is válaszoljak: folyt köv...

2015. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!