Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ette ki a szegfű bimbók...

Mi ette ki a szegfű bimbók belsejét? Virág már nem lesz belőle, rágtak rá egy apró lyukat, beköltöztek, és felzabálták a belsejét.

Figyelt kérdés

Magról vetettem szegfűt.

Egyetlen egy bújt ki, de az szép, erős, és nem csak 1 bimbó képződött a tetején, hanem vannak oldalhajtások is, szintén bimbókkal.

Pedig nem bokros, hanem a szálas fajta.

A lényeg, hogy már elég régóta bimbós, és csak várok, várok.

Kíváncsi voltam, milyen színű lesz. De nem történt semmi.

Már korábban is láttam a bimbókon a lyukakat, de mivel először vetettem, nem tudtam, hogy ez rosszat jelent.

Hát most megtapogattam, 2 bimbó, pont a lyukasak, totál puha, nincs benne semmi.

Leszedtem, teljesen kiették a belsejét, és belepetéztek.

Van egy, ami rendes, tömött, azon mintha már látszana, hogy fehér lesz.

De most úgy elszomorodtam, kezdő kertész vagyok, a répám totál fás, a paradicsom beteg, az egyetlen szegfűmet megette valami féreg, és a gyönyörű szép kardvirágot is eszi valami, szerencsére eddig csak 1-en láttam a kb. 50-ből, hogy teljesen keresztülrágta magát valami egy óriási bimbón.

Aztán ahogy kinyílt a kardvirág, azon a bimbón minden levele lyukas volt.

Pár naő múlva veszem ki a vázából, hát egy jó kövér zöld hernyó ott figyel rajta.

Na szóval, mi zabálja a virágaimat, és mit tegyek ellene?


2015. szept. 14. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A virágkertészet nem biokertészet. Folyamatosan védekezni kell a kártevők ellen. A tripsz nevű rovarkártevők (apró fekete) előszeretettel eszik a kardvirágot, de rovarok jelentős része növénykártevő. A paradicsomnak is számos "ellensége" van, az ilyenkor ősszel jelentkező levélszáradást baktériumok okozzák. A mozaikvírus ellen hígított friss tejjel lehet védekező permetezést végezni, a híg rézgálic meg hernyók ellen is jó. Áztatott csalánból meg fokhagymából készült permetlé is kiváló.
2015. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a zöldségeket jövőre már permetezni fogom.

a répát, paprikát, salátát nem támadta meg semmi, azok szépek.

de a répa mondjuk hiába szép, ha ehetetlen. erre azt mondták, a nagy meleg miatt lett ilyen.

a paradicsomról azóta már többet tudok, jövőre ügyesebb leszek.

már mindent elolvasok, amit látok, de virágok permetezéséről nem láttam eddig semmit. igaz, nem kerestem, de pl. facebook-on bejelöltem bálint gazda oldalát, onnan is tájékozódom, sokszor hasznos, de valahogy virág permetezést eddig tényleg nem láttam.

hát jövőre ezekre is jobban vigyázok.

remélem, a hagymákat nem zabálta fel semmi a földben...

2015. szept. 14. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lyukat látsz a szegfűbimbó oldalán, és belül üres, azt is valami hernyó tette.

Mostanra talán bebábozódott már. Nézd át a növényt, látsz-e kicsi zöld hernyót.

2015. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ugyan így jártam, eddig 1 kis zöld hernyót találtam rajta, szerencsére korábban azért virágzott is, de még sok bimbó lett volna rajta és mint lukas.


be fogom fújni akkor én is valamivel.

2015. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!