Kezdőoldal » Otthon » Kert » VAn egy venusz legycsapoja...

VAn egy venusz legycsapoja nevezetu novenyem, tesom meglocsolta csapvizzel. Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Par napja kaptam egy novenyt de egyenlore nem kptam meg sehol desztillalt vizet.. Elmentem itthonrol hazaertem es a tesom dicsekedett hogy meglocsolta a novenyem. Nem nagyon, meg egyszeri eset volt..most ki fog dogleni?
2015. szept. 19. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

SEMMILYEN növényt nem szabad desztillált vízzel öntözni, mert attól elpusztul.


A vénuszlégycsapót vagy esövízzel, vagy felforralt és lehütött csapvízzel lehet öntözni.


Ha EGYSZER megöntözte valaki síma csapvízel, attól nem lesz baja, de ezután figyelj oda, hogy ne ezt kapja máskor.

2015. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne desztillált vízzel öntözni? Abban nincs semmi, csak H2O. Elvileg az esővíz is desztillált víz, csak az magába szed mindenféle légköri szennyeződést.

Amúgy igen, a csapvíztől semmi baja nem lesz, csak huzamosabb ideig nem szabad használni, mert a klór ellúgosítja a talajt.

2015. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat akkor megnyugodtam. Ezentul odafigyelek!
2015. szept. 20. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

A desztillált vízzel az a baj, hogy nincs benne semmi ásványi anyag, EZÉRT mérgezö a növények számára.


Másodszor a kapható desztillált vizek többsége nem desztillált, hanem ioncserélt, ami csak annyit jelent, hogy technikában használható, mert nem okoz korróziót, viszont mivel egy csomó másik ion van benne, az élölénykre nézve mérgezö.

2015. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A desztillált víz azért mérgező, mert nincs benne mérgező anyag? Hm...

Mint írtam, az esővíz is desztillált víz, csak magába szed némi szennyező anyagot, bár ez csak ritkán káros mértékű. Vannak benne - nagyon kis mennyiségben - hasznos anyagok, meg ugyanígy káros anyagok, pl. kén meg a füst egyéb alkotórészei.


Itt most amúgy desztillált vízről volt szó, nem ioncseréltről.

Bár az ioncserélt vizek többségét is kémiailag sómentesítik, azaz növényöntözésre (is) alkalmassá teszik. (Valamint emberi fogyasztásra is.)

2015. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A desztillált víz azért mérgezö, mert a növényböl kivonja a benne lévö sókat és egyéb vegyületeket. (Ozmózishatás) Ez általános iskolás bilógia
2015. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor itt a probléma, én nem tanultam bilógiát. :)

A növényeket nem áztatni kell a desztillált vízben, hanem öntözni vele. Így a víz a talajból magához veszi a szükséges sókat, amik "semlegesítik" a desztillált vizet. De amúgy is egy megfelelő ellenálló képességgel rendelkező külső borításuk van a növényeknek, így a desztillált víz nem tud gondot okozni.

Az elmúlt 10 évben több ezer órát töltöttem különféle kertészeti fórumok olvasásával (és írásával), így biztosra tudom, hogy sok magas szinten szobakertészkedő ember öntöz desztillált és ioncserélt vízzel, és a növényeik nagyon szépek.

A desztillált vizet amúgy sok ember életvitelszerűen issza, és az emberi szervezet sem sínyli ezt meg. Ahogy a talajból, úgy az emésztőrendszerből is fel tudja venni a víz a szükséges dolgokat.

Sőt, a fiziológiás sóoldat alapja is desztillált víz, az pedig a vérkeringési rendszerbe juttatva igencsak halálos lenne, ha igazad lenne.

2015. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
50%
Na most itt nem egy akármilyen növényről van szó. Aki azt írta, hogy a desztillált víz mérgező és a biológia órával dobálózik akkor annak csak azt tudom mondani, hogy nem figyelt oda eléggé. Na aszóval a vénusz légycsapónak direkt ásványi anyagoktól mentes víz kell, mivel a természetes élőhelyén olyan körülmények között él ahol nincs a "földben"(tőzegmoha) elegendő tápanyag épp ezért fejlesztette ki a rovaremésztő tulajdonságot, hogy onnan pótolja a tápanyagokat. Na most ha te csapvízzel öntözöd amiben megtalálhatóak a különböző ásványi sók az megadja az elegendő tápanyagot és egyszerűen a levelek végén nem fejlődik ki az úgynevezett "csapda" vagy rosszabb esetben a túlzott tápanyagfelvételtől sokkot kap a növény ami nem tesz jót neki. Ennyit az okoskodókról akik semmit nem tudnak a témával kapcsolatba.. Mérgező a desztillált víz.. ez vicc. A kérdezőnek válaszolva utólag bár már nem aktuálisan: Ha van tőzegmohád kéznél és már desztillált víz is vagy esővíz akkor egyszerűen ültesd át a növényt így kikerülnek a cserépből az oda nem illő ásványi anyagok és nem lesz baj. De egyszeri alkalomtól sem biztos, hogy jelentkeznének problémák.
2015. dec. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy a dsztillált víz MÈRGEZÖ, valószínüleg arra gondolt, hogy, hogy nem megfelelö. Inkább úgy fogalmaztam volna a helyében, hogy a mérgezö szó helyett táplálékszegény.


Mindeközben elöttem szóló biológus szakértönk teljesen tudományosan írta le, hogy ez nem is igaz.

Neki köszönjük (én legalábbis köszönöm) az értekezését.

Holnaptól én is desztillált vízzel fogom locsolni a szobanövényeimet.

Megint más kérdés, hogy, ha nem is olyan nagyon drága, de azért annak ára is van.

2021. ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!