Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kirohadt az Aloe Vera gyökere!...

Kirohadt az Aloe Vera gyökere! Megmenthető?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hónapra elutaztam otthonról, és az anyósomat bíztam meg a növények gondozásával. Tegnap észrevettem, hogy az Aloém igencsak rossz állapotban van. Gyanítottam, hogy túl lett öntözve, úgyhogy kivettem a földből. Szegényemnek már egyetlen szál gyökere sincs. Meg tudom menteni valahogy?

2015. szept. 21. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen. Az elrothadt részeket leszeded, a maradékot elülteted, és ésszel öntözöd (vagyis hagyod kiszáradni két bőséges öntözés között), garantáltan kigyökeresedik.

Ha van rajta jelenleg is rothadó rész, akkor vágd vissza az egészséges részig, egy hétig szobában szárítsd, és utána ültesd el. Aztán november végén mehet hidegre, telelni, akkorra már lesz némi gyökere.

2015. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :)
2015. szept. 21. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!