Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mogyoróbokrot ősszel vagy...

Mogyoróbokrot ősszel vagy tavasszal célszerű ültetni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A most rendelt csodasövény mellé kaptunk ajándék mogyorót... így most ültettük el :D
2015. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a mogyoró szívós, magról is kel, vesszőről bármikor lehet ültetni, ősszel, tavasszal egyaránt, csak jó földbe kerüljön és kapjon nedvességet rendesen, mert a fiatal vessző szárazságra érzékeny.
2015. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha konténeres, akkor mindegy, ha házilag földlabdásan kapod, akkor jobb most.egyébként a legjobb lombhullás után, lehetőleg nem szabadgyökerűt ültatni. tehát október-novenber...

a lombhullató növények ilyenkor ősztöl tavaszig rápihennek, és február végén mocorogni kezdenek.


tehát a növénynek(is) célszerűbb ősszel ültetni.


(én úgy szaporítottam a mogyoróbokraimat, hogy kellemesen porhanyósra ásott földbe február végén mogyoróvesszőket szúrtam le..pár év és óriási bokrok lesznek..persze locsolással az elején)

2015. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mogyoróbokrot bármikor ültethetsz...olyan szívós egy növény, hogy ha földet lát már meg is gyökerezett.../ ez komoly...
2015. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én mogyorófát ültettem. Nagyon nagy hely kell neki, és csak 8 év után termett először, de megérte.


A bokorral az a baj, hogy a legtöbb kertészeti mogyoróbokor önmeddő, tehát 2 külön típust kell ültetned, hogy teremjen.

Metszeni kell minden évben, mert mindig csak az 1 éves vesszők teremnek, és tudni is kell hogy melyik vesszőt vágd ki, és hagyd meg.És ritkítani is kell, mert minden évben terjed....

2015. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!