Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai magot most lehet...

Bonsai magot most lehet ültetni, vagy csak tavasszal?

Figyelt kérdés

Rendeltem ezeket a magokat:


[link]


[link]


[link]


De nem tudom, hogy ól tettem-e. Egyrészt panel lakásban ezeket lehet-e nevelni? Másrészt nem tavasszal kellett volna-e megrendeljem? Tegyem el a magokat tasakban jövőre?



2015. szept. 15. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt azon van a hangsúly. hogy bonsait dugványról nevelünk. És ezek a fajták nem lakásba valók. (amiket az oldal említ. ) Érdekes ez a bonsai mag: nem tudom, nem ugyanúgy átverés-e mint a szivárványrózsa mag? (azt ugyanis utólag színezik, nem így terem)

2015. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez annyiban átverés, hogy bonsai magnak hívják.

Ezek normál erdei fák magjai.

A házad előtt álló hársfáról, platánról, lucfenyőről, akácról magot szedsz, és felrakod erre az oldalra mint bonsai magot, mert hogy lehet belőle bonsai-t nevelni. (A netről persze leszeded hozzá egy bonsai fotóját, ezzel hirdeted.)

Így hozzáértés nélkül nem tudsz belőlük bonsai-t nevelni. Főleg nem olyanokat, mint amiket a képek ábrázolnak, azok lehetnek 20-30 évesek legalább, és nagy szakértelemmel csavargatták, alakítgatták őket.

Ha mégis meg akarod próbálni, cserépbe ültesd el őket, tedd ki az erkélyre, tartsd nedvesen egész télen, és tavasszal majd ki fognak kelni.

De látva a hirdető átverési szándékát, nincs kizárva, hogy ezek tíz éves, bedöglött magok.

2015. szept. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!