Kezdőoldal » Otthon » Kert » Télire leviszem a virágzó...

Télire leviszem a virágzó muskátlimat a pincébe és megvilágitom Nátrium lámpával akkor virágozni fog egész télen?

Figyelt kérdés

#Pincevirág
2015. szept. 30. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz igencsak masszív világítás kellene, azt normál háztartási keretek közt nem tudod megoldani. Nézz utána, hogy mennyi fényt ad el a Nap és mennyit egy 500W-os lámpa - a különbség akkora, hogy el sem tudnád képzelni.


Ami neked erös fény, az egy növénynek semmi.

2015. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan biztos az, hogy nem fog virágozni.

A kendertermelők lámpával virágzásig tudják nevelni a vadkenderüket. De bankban, egyéb ilyen helyeken is ablaktalan körülmények között látni néha nagyon szép, óriásira növő növényeket, amik a sima neonnal tökéletesen meg vannak elégedve.

Tehát ha elég erős a lámpa, meg elég közel van a muskátlihoz ahhoz, hogy ne szóródjon a világba a fény, akkor várható virágzás.

Mondjuk, szerintem kár rá költeni, ha úgysem látod napi szinten. Hűvös, félhomályos helyen, öntözés nélkül is át lehet teleltetni a muskátlit.

Régen nagyanyám korában úgy teleltették a muskátlikat, hogy kiszedték a földből, a szárukat madzaggal összekötötték, aztán felakasztották az istállóban, és tavaszig rá se néztek. Ott csak némi pára volt a levegőben, és nem fagyott, más nem is kellett a muskátlinak.

2015. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Simán megoldható világítással is. Viszont nem mindegy hogy milyen fényt használsz. A virágoztatáshoz főleg a piros tartományba eső fény szükséges, a nátrium eléggé sárgás, de én inkább ledekkel próbálkoznék. Található a terra-kert fórumon egy jó írás gergerg-től a mesterséges fényről. Igaz ő paprika és paradicsom palántákat nevel alatta, de az alaptudás megszerzéséhez jó lehet neked is. Annyi különbséggel, hogy neked a kék helyett a vöröset kell jobban erőltetned. Beteszem ide a linkjét, remélem nem kapok érte a fejemre, mert a múltkor is kaptam egy figyelmeztetést hogy ne reklámozzak weboldalt, pedig csak segíteni akartam.


Szóval a link: [link]

Idén ledekkel próbálkozott de azt a részt most nem találom.

2015. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!