Kezdőoldal » Otthon » Kert » Balkonládákba ajánlanátok...

Balkonládákba ajánlanátok szép, gyorsan növő, egész nyáron virágzó növényt?

Figyelt kérdés

Minden évben teszek balkonládákba virágokat. A Muskátlik mindig szépek, de most más növényeket is szívesen ültetnék, de nem tudom, melyik virágot/virágokat válasszak.


Az erkély délig napos, utána fokozatosan árnyékossá válik. Domboldalon lakunk, az udvar nyáron is hűvös, huzatos.


Petúniám volt tavaly, de nem sokáig bírták. Kezdetben nagyon szépek voltak. Tavasszal virágzott, nyáron semmi. Száradtak a levelet, nem hozott virágot, pedig rendszeresen locsoltam. Ősszel lett szép megint. Tátikám is volt, az is hasonlóan viselkedett.


Másik kérdésem, hogy ennek mi az oka? Mi lehet az, amit nyáron nem szeretnek nálam a virágok?


Szép, bokros és/vagy lecsüngős, vidám, színes növényeket keresek. Miket ajánlotok?


2011. febr. 17. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A büdöskét mindenképp ajánlanám! Az bokros lesz.
2011. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a bakopa csüngő, folyamatosan virágzó növény. Sok napfényt szeret, és jól bírja a szárazságot, hasonló igényei vannak, mint a muskátlinak. Egy próbát megér, nagyon szép.
2011. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenki kapott egy zöld kezet. :)


A büdöske nem tudom miért nem jutott eszembe, de amíg kertem volt, nagyon szerettem ezt a virágot. :)

A bakopa szuper ötlet, köszönöm. Idén mindkettő virágból lesz az erkélyemen.

2011. febr. 19. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
18.03-as vagyok. Ezt nézd meg: [link]
2011. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Máris ihletet kaptam, hogyan rendezzem be az erkélyt! :D
2011. febr. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!