Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea, mit csináljak másképp?

Orchidea, mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés

Még májusban vettem egy mini-orchideát, ami akkor virágzott.

Sajnos hamar el is dobta a virágait, aztán elkezdett száradni. A két szára mára már teljesen elszáradt, talán a tövében van egy kis élet. A gyökerek detto elkezdtek száradni, a légzőgyökerek szintén. Fonnyadt az egész, viszont a levelek nagyon jól elvannak, élénkzöldek, plusz a cserépben is láttam egy élénkzöld gyökeret is.

Hetente egyszer locsolom, kb 1dl vízzel. Egyszer kapott tápoldatot, ami 15 napon keresztül csöpögtette belé.

Valamit elszúrtam vagy ez normális? Ha nem, akkor mit csináljak? Olvasgattam utána neten, de ahány oldal, annyifélét írtak...

A válaszokat nagyon szépen köszönöm!: )


2015. okt. 6. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az orchideák cikliksan léteznek, virágzás után pihennek. Ilyenkor kevesebbet kell locsolni és nem szabad tápozni. Alulról locsold, álljon egy kis víz a kaspó aljában, hogy legyen pára a gyökereknél. A közepesen világos vagy világos helyeket szereti, leheőleg párásat.
2015. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Északi ablaktól másfél méterre van. Hetente egyszer locsolom, de azt hamar felszívja. Azt olvastam, hogy nem szabad, hogy folyton víz legyen alatta, mert akkor elrohad a levele.

Egyébként alulról locsolom. Akkor csak hagyjam így, majd életrekel?

Köszi a választ.

2015. okt. 6. 19:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Az első jól írja azt, hogy legyen egy kis víz a kaspó (nem a cserepe, amibe ültetve van!) aljában, hogy párásítson, de azt kihagyta, hogy a gyökerei semmiképp se érjenek bele!

A locsolást onnan tudod ellenőrizni, hogy a a cserepen belül (ugye átlátszó) vannak-e párafoltok, vagy nem. Ha párás foltokban a cserép, akkor nem kell öntözni, ha teljesen száraz a cserép, akkor kell. Hagyd pihenni, normális hogy pihen. Tedd minél világosabb helyre. Ha a virágszár teljesen elszáradt, akkor azt le is vághatod. A gyökereit pedig figyelgesd. Ha a gyökér hegye zöld (úgy néz ki, mint egy kihegyezett ceruza), akkor növésben van. De ha épp nincs, az se baj.

2015. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Így néz ki most. Tényleg nagyon nem értek hozzá, szóval bocsi, ha túl sokat kérdezek.

A képek minőségéért bocsi, próbáltam úgy csinálni, hogy normálisan látszódjon.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. okt. 6. 22:15
 5/13 anonim válasza:

Szia!


Nekem is ezeket a tüneteket produkálta, leszáradt a szára is, és egy év pihenés után hozott újat. Vasárnaponként negyed órára vízbe állítom, hogy teljesen ellepje a gyökereit, aztán leöntöm róla és ez idő alatt megszívja magát egy hétre elegendően. Többször virágzott már kisebb-nagyobb pihenők után, de teljesen normális, hogy a légzőgyökerei is elszáradnak, van amikor a szára is leesik, nem csak a virágok,de hozni fog újat mindenből. :)

2015. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az elszáradt virágszárat vágd le róla, az nem kell már oda.
2015. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha vissza kell vágni, akkor meddig?

2015. okt. 8. 13:01
 8/13 anonim ***** válasza:
egész a tövénél vágd le a virágszárat, vigyázva, hogy a leveleket ne sértsd meg
2015. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Orchideakaspó van hozzá? Mert nem látom a képen. Olyan, mintha vízben lenne az alja. Az orchideakaspó alul keskeny, oda nem ér bele a gyökér, ott kell állnia a víznek, hogy párologjon. De amúgy nem reménytelen a virágocska :-) tedd kicsit világosabb helyre és hagyd pihenni.
2015. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy le merjem-e vágni a szárát. Félek, hogy valamit elrontok. :(


Nem, nincs hozzá kaspó.


(Köszönöm a válaszokat :) )

2015. okt. 9. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!