Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csapvízben feloldott komplex...

Csapvízben feloldott komplex műtrágya meddig tárolható?

Figyelt kérdés

Pár hét alatt lehet valami baja, hatáscsökkenés, ha le van zárva?

(Tavaszi hagymás virágokat szeretnék beöntözni különböző telkeken, és szeretném előre feloldani, hogy ne legyen darabos felhasználáskor.)


2015. okt. 6. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

akkor vegyél direkt öntöző műtrágyát, az rögtön feloldódik mivel ezeket a csepegtető rendszerekhez szokták használni.

nekem napokig be szokott keverve lenni 1000 literes IBC bele 0.7-1 kiló vízoldható master 20-20-20 as ezt 4-5 nap alatt engedem ki 40nm eperre. Annyi hogy nekem van benne egy kis szivattyú amit néhány percre bekapcsolok mielőtt engednék ki belőlle. de ha üvegbe teszed és felrázod előtte az is jó csak figyelj az adagolásra mert kiégetheted. mert azért a sima komplexet ha feloldod annak nem tom nem e magas az ec értéke és kiégessen neked mindent ha huzamosabban használod. meg ne mindíg oldatos vizzel öntözz meg attól is kiég. általában 10-14 naponta szokás alkalmazni. Én az eperre úgy adtam hogy minden 3 tartályba tettem anyagot így egy hétig oldatos vizet kapott két hétig simát

2015. okt. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Azért gondoltam, mert ha már veszek egy zsák műtrágyát a fák alá, akkor olcsóbb lenne ebből használni egy-két marékkal.

Ma megvettem egyébként, majd kipróbálom, feloldódik-e egyáltalán.

2015. okt. 9. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!