Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik hónapban szokták a...

Józan Paraszt kérdése:

Melyik hónapban szokták a komplex műtrágyát kiszórni pontosan?

Figyelt kérdés
A neten nincs egy értelmes válasz se. Rendes termőföldre (pari, paprika, hagyma, répa, dinnye. Stb). A késő ősz nem sokat mond. Hallottam már december közepét is.

#trágyázás #műtrágya #kiszórás #trágya.komplex mútrágya
2013. nov. 3. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én tavasszal szoktam kapálógépezéssel bevinni mint a komposztot, de lehet 2 ütemben is, a másodikat nyár derekán bekapálni.

A rendes trágyát meg novemberben ásom be.

Nálam még a földben van a sárgarépa a későbbi jobb tárolás miatt, úgyhogy leghamarabb csak 2 hét múlva tudnék műtrágyázni az első tartós esti fagyok eljövetele előtt. 2 hétig még nem lesz ilyen, akkor fogok ásni is és trágyázni is.

2013. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A műtrágyák 3-hónapos hatás tartalmúak. Számold ki mikor kell a növénynek. Mert 3-hó után eltűnik.
2013. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavasszal.

A foszfornak és káliumnak mindegy, mert nem nagyon mozognak a talajban, csak pár cm-t évente, de a nitrogén nagy részét a téli csapadék lemossa a talajvízbe.

2013. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a pétisót azt tavasszal szokták,azt tudom,de ezeket a komplex műtrágyákat ezek szerint akkor decemberben érdemes inkább?Akkor márciusra jó lesz és elkezdi táplálni a növényeket,vagy a januári kiszórás mégjobb?
2013. nov. 4. 13:36
 5/6 A kérdező kommentje:

még ezt megtudtam a novemberi hónappal kapcsolatban:


Az ásás előtt végezzük el az alapműtrágyázást. A kálium és foszfor hatóanyagot indokolt ilyenkor kijuttatni. Ezt tehetjük a hatóanyagok külön történő kiszórásával: Kálisó és Szuperfoszfát műtrágyákkal, vagy egy menetben 0-10-24 N-P-K összetételű Komplex műtrágya használatával. A kálium és foszfor hatóanyag lekötődik a talajszemcsékhez és tavasszal a növények rendelkezésére áll. A kálisó klór tartalma, ami több növény számára mérgező, télen kimosódik, így tavasszal már nem okozhat gondot.

2013. nov. 4. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:

A komplex műtrágyát ősszel, a búza és napraforgó alá.

Tavasszal ha szárazság van óvatosan kell bánni vele (tehát jóval kevesebb kell) mert kiéget mindent.

2018. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!