Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes Madárberkenyét ültetni?

Érdemes Madárberkenyét ültetni?

Figyelt kérdés
Szeretem a madárberkenyéből készült dolgokat és szeretnék beszerezni egy fát a hétvégi telkünkre. Beszéltem egy faiskolát vezető ismerősömmel, hogy van-e neki berkenyéje. Azt mondta, nincs és nem is lesz, mert nem keresi senki azért mert nagyon lassan növekszik és csak nagy ritkán fogja meg a talajt. Viszont én itt a városban az utcai kertekben sok felé láttam madárberkenye fákat amiken termés is van. Ha találok madárberkenyét vegyem meg vagy ne?

2015. okt. 11. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ritkán fogja meg a talajt"

Ez talán a szabadgyökeres növényekre érvényes lehet.

De ha konténerest veszel, annak illik megmaradnia.

Egyébként roppant szívós, igénytelen fafaj, nem véletlenül ültetik parkokba, fasornak...


Hasonló svéd berkenye, az talán kicsivel gyorsabban nő, és ugyanúgy felhasználható a bogyója.

2015. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Elvileg felhasználható a termése és a fája is jó. Egyiket sem próbáltam, ezért nem tudom biztosra.

Van a bogyójából pálinka, zselé stb. A fája meg szívós, jó eszköznyélnek.

2022. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!