Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszt hidegebb idoben be...

Kaktuszt hidegebb idoben be kell vinni a lakasba?

Figyelt kérdés

2015. okt. 13. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem télálló, akkor igen ajánlatos, már 10°C körüli átlaghőmérsékletnél is. Ha meg áll az esőn, akkor pláne indokolt.
2015. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a lakásba, ott télen túl meleg és túl sötét van, hanem egy 5-10 fokos, világos helyiségbe, pl. lépcsőházba. Amúgy a legtöbb kaktuszféle, még a nem télállóak is 0 fokig kibírják a hideget.

2015. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha eredeti helyét nézzük a kaktusznak, akkor bírnia kéne a nagyon meleget, és nagyon hideget is, nem?
2015. okt. 14. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez fajtától függ, mivel a kaktuszok sokféle helyen élnek, nem csak sivatagokban, de valóban a legtöbbjük nyáron bírja a nagyon meleget, télen pedig a nagyon hideget (a télállóak még a fagypont alatti hőmérsékletet is). Viszont télen azért nem ajánlatos őket a fűtött lakásban tartani, mivel a melegben nem áll le a növekedésük, ehhez azonban nincs elég fény, így elmarad a virágzásuk, felnyurgulnak, nem lesznek szépek és el is pusztulhatnak. Amiket itt írtam, azokat a rendszertanilag a kaktuszfélék közé tartozó növényekre értettem, a többi csoportba tartozó pozsgások között egészen más gondozást igénylő fajok is előfordulhatnak.
2015. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kint tartok legalább 200 kaktuszt, minden évben csak a rendesebb fagyok idején hordom be őket a telelőhelyre. Mivel fal mellett vannak, így az első talajmenti fagyok még nem bántják őket, -1-2-t meg kibírnak. (A "leveles" trópusi fajták persze nem ide tartoznak.) Ez a rendes fagy általában november eleje-vége, de volt már, hogy csak a karácsony előtti héten kellett behozni őket.

Nyugat felől (a leggyakoribb esők irányából) védi őket a fal meg az eresz, így csak néha áznak meg. Mondjuk, pár éve egy felújítás miatt nem tudtam behordani őket, pont akkor jól meg is áztak többször, így egy hónapnál többet álltak fullra sárban a hidegben, még hó is esett rájuk. Ennek ellenére az egész bandából talán 3 nem élte túl, a többi a következő évben is szépen fejlődött meg virágzott.


Jól írja az előző, télen hidegen és öntözés nélkül kell tartani őket, mert lakásban, a viszonylag sötét és meleg helyen tönkremennek, még teljesen öntözetlenül is.

Ha rövid időre 15 fok fölé megy a hőmérséklet, az még nem baj, de általában ne legyen sokkal több 10 foknál. Keress ilyen helyet.

10 fok alatt még vaksötétben is lehetnek, mert mivel olyankor gyakorlatilag minden életműködésük leáll, ezért nem károsodnak. Régebben én is teleltettem ilyen módon, amikor még nem volt meg a mostani világos telelőhely.

2015. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Enyem kinn van a teraszon es szepnek erzem, de akkor mondjuk egy futetlen garazs jo lesz neki, csak ott tenyleg nem kap fenyt.


Szobahomerseklet jo e neki ugy h a legfenyesebb ablakba rakom esetleg? Vagy mindegy a feny mennyisege ha melegben van? Mondjuk telen olyan sok fenyt egyebkent se kap ablakban se.

2015. okt. 15. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!