Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bevittétek már a nem fagytűrő,...

Bevittétek már a nem fagytűrő, délszaki virágokat?

Figyelt kérdés
Nekem több is van, a jövő hétre hajnali fagyokat (0,-1 C) írnak, bevigyem őket? Enciánfa, angyaltrombita, oleander,lantána, agávé, bugenvillea, egy-két kaktusz,vérvirág,szerelemvirág..
2015. okt. 28. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Már két hete.
2015. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még nem, a hétvégére terveztem.
2015. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, a héten viszem be az érzékenyebbeket, a többi még marad, amíg nincs fagy éjszaka.
2015. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A leandert pár napja vittük be (hatalmas, kétemberes a drága), most pár nap ide vagy oda... Nehogy elfeledjük s jöjjön egy fagy, most már esélyes. Amúgy most van először leanderem, nem tudom, mit bír, de nem kockáztatok :)

Még az új kis cserepes krizantémbokrom is bent van, nyiladozik :)

2015. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Na, annak a kis krizantémnak kampec is lesz egy-két hét alatt...


A kérdezett növények fagytűrése nem egyforma. Pl. az enciánnak a levelei lefagynak 0 alatt, az ágak azért ilyenkor még nem. Az angyaltrombitának a vékonyabb ágai sem bírják 0 alatt. A leander -3-at mindenképpen bír károsodás nélkül, de sok fajtája -10-et is. Lantana szintén bír pár fokos fagyot, a gömbkaktuszok is, én azokat még nem is akarom behozni egyelőre. Stb.


Nekem van egy védett helyem (déli fekvésű, két oldalról védett kocsilejáró, ahol ilyen pár fokos fagyok idején még nem megy 0 alá, egyelőre mindent oda hordok, a kaktuszok kivételével, mert azok sokan vannak és nem férnek. Nekik egyébként lesz rendes telelőhelyük, a többiek a pincébe mennek, amit kibírnak ugyan, de nem szeretnek, ezért minél kevesebb időre akarom őket berakni. Néha csak december elején mennek be, ha addig nincs nagy hideg.

2015. okt. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előzőt ki pontozta le, és milyen okból? (Azon felül, hogy nem ért hozzá.)
2015. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld pacsit adtam! Mert a válaszok alapján úgy döntöttem, hogy még maradnak a növényeim 1-2 kivételével.Tehát hasznos válaszokat kaptam.
2015. okt. 29. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
még nem, de novemberben már esedékes. Ami érzékeny a hűvösre, azt igen, de ami csak a fagyot nem bírja (leander) még kint van
2015. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
vasárnap (1-én) bevittem az érzékenyebbeket...szerencsére, mert reggelre az autó ablak lefagyott, sokfelé deres volt a fű, a föld.
2015. nov. 2. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!