Kezdőoldal » Otthon » Kert » Talaj savanyítás ecettel?...

Talaj savanyítás ecettel? Beöntözzem az áfonya környékét most, mikor már nem kéne locsolni?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete van a földben a kis áfonyabokor.

Talajcserére nem volt lehetőség.

Olvastam, hogy ecetes vízzel lehet savanyítani a talajt, csak ugye ilyenkor már nem locsolunk, így nem tudom, megcsináljam-e vagy sem.

Ha nem savanyú a talaj, megmarad az áfonya, vagy kimegy?



#talaj #ecet #savanyú #savanyítás #talajsavanyítás
2015. nov. 6. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

itt a kérdésed alatt nem valami biztatókat írnak az áfonyáról

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__7303903-frissen-..

2015. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem fontos, de ártani nem árt éppen most sem, a gyökereknek biztos jót tesz, ha kicsit savanyúbb a föld.

Öntözéshez úgy olvastam, hogy 1 dl 20 %-os ecetet keverj 10 l vízbe. (Kicsi növénynél persze felesleges ennyit, mert úgysem issza el a föld a 10 l-t.)

Kihajtás táján ismételd, aztán még nyáron és ősszel is.

Személyesen még nem próbáltam, csak olvastam róla, de nem nagyon bízok benne, hogy ezzel is sokra lehetne menni.

Én régebben csaképp savanyú talajon próbálkoztam vele, nem bírta, aztán edénybe ültettem, de nem mertem nagyon savazni, így kipusztult pár év után. (Megvételtől megvolt 5-6 évig, de minden évben kisebb lett, mint előző évben.) Mikor még szabadban volt, akkor nem tudtam, hogy lehetne savazni.

2015. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Ekkora hülyeséget, még hogy ecettel savanyítani talajt???

Az ecet éppen hogy lúgossá teszi és nem savassá.

2016. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

honnan veszed ezt a hülyeséget?

savakkal savanyítunk.

mi van az ecetben?

ecetsav!


[link]


olvasgass kicsit!

2016. ápr. 16. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!