Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csüngő eprem van kaspóban,...

Csüngő eprem van kaspóban, hogyan teleltessem?

Figyelt kérdés

Kint maradhat-e és hullhat rá a hó? vagy ne hulljon rá?

Vigyem be garázsba(fűtetlen télen ott is mínuszok vannak) és ott legyen simán, esetleg bugyoláljam be a kaspóját valami ruhába nehogy átfagyjon a földje?



2015. nov. 15. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Kint maradhat, csak ha tudod, told a fűtött fal mellé. Eshet rá a hó. De legyen kifolyója, hogy a hólé el tudjon menni, ne vízben álljon. (Ha apró a kifolyó, az befagyhat, figyelni kell rá.) Meg persze, ki se száradjon, mert a megfagyás után, kiengedéskor a víz szublimációval elpárologhat egyből, a folyékony halmazállapot kihagyásával. Így ha rendszeresen éjjel megfagy, nappal kienged, akkor kiszárad a föld, meg ami bele van ültetve. Meleg, szobahőmérsékletű vízzel ilyenkor nem szabad öntözni. Lehet rá rakni havat, hogy beleolvadjon, vagy hideg vizet. (Flakonban kirakod, és amikor pillésedni kezd a teteje, akkor pont 0 fokos lesz.)

Amikor nagy hidegeket mondanak, -10-re süllyedhet hajnalra a hőmérséklet, akkor tedd be pár napra a fűtetlen garázsba. Mikor megint jönnek a jobb idők, akkor meg ki.


Most elég sok dolgot leírtam, úgy tűnhet, mintha éjjel-nappal vele kellene foglalkozni. :)

Pedig csak annyi, hogy mikor eszedbe jut, két hetente ránézel, és ha nagy hideg jön, akkor beteszed a garázsba.

2015. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így igaz, kint teleltettem én is egyik felét és néhányat meg bent a szoba ablakra szerelt zárható ajtajú orchidea üvegházban, ahol tizenvalahány fok van.


Ami bent telelt, az semmire nem ment a következő évben, viszont amit kint a fagy és az időjárás minden viszontagsága ért, az normálisan virágzott és termett. Nem foglalkoztam a téli fagy védelemmel viszont a nedvességre oda figyeltem. Erkélyen volt és asszem nem nagyon volt hidegebb ott mínusz 8-9 foknál. Az nem ártott neki.

2015. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

rendben :) , és a csüngő szárai simán lógjanak és lengedezzenek a "szélben"(viszonylag szélvédett helyen lenne), vagy csavarjam fel és rakjam az kaspóba a tőhöz?

mennyire kell öntözni? elég ha nedves a földje a tőnél? vagy addig öntözzem a közel 0 fokos vízzel míg ki nem folyik alul?

2015. nov. 16. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy a sarjakkal mit csinálj, azt majd valaki más megválaszolja, nekem csak nem csüngőről vannak ismereteim.

Nem kell nagyon öntözni. Tulajdonképpen félszáraz is lehet a földje párás, hideg időben, csak azért nem jó így tartani, mert esetleg nem nézel rá egy darabig, és teljesen kiszárad.

A felszín fagyott állapotban garantáltan csontszáraz mindig, ez nem baj, a lényeg, hogy lentebb legyen nedvesség, a kiolvadásra készülve. Ha nem tudod, akkor ujjal vagy valami eszközzel megkotrod a földet, és meglátod, hogy jeges-e, a jég vizet jelent. (Rá fogsz érezni, nem kell mindig így csinálni.)

Ha nincs fagy, akkor mondjuk 2 cm mélységben nedvesnek kell lenni valamennyire. (A felszínt a fagy fellazítja, és nem feltétlenül tud felfelé közlekedni a nedvesség.)

2015. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam, amikor az indákon szaporodik, azokat már azonnal, amikor csak lehetett be szoktam tenni a földbe, hadd gyökeresedjen be minél előbb. Nem csüngőként nevelem. Egyébként tudomásom szerint mindegyik eper fajta ilyen indákkal szaporodik és úgynevezett frigo palántákat hoz rajta, csak van aki azt lógni hagyja függesztett cserépben, mert szép ahogy lefut és közben terem is. :)


Szerintem azoknak a föld rétegben lenne a helyük, de ha gondolod, akkor próbának meg lehet hagyni olyant ami csak úgy lóg mellette, hogy mi lesz vele. Legalább legközelebb már te fogsz tapasztalati tanácsot adni erre másnak.


Úgy szoktam, ha valamit nem tudok pontosan, akkor kipróbálom így is egyik részét és másképp is néhányat, aztán legközelebbre tudni fogom. Mint a teleltetést ahogy kitapasztaltam.


.

Most kipróbálok olyan, amit még eddig nem láttam de nem is hallottam. Van tél álló kaktuszom és annak a testébe bele hasítottam és abba ültettem ilyen indán lógó frigó palántát. Még nem választottam le az anyáról, majd tavasszal ha megindul a vegetáció. nem tudom mi lesz belőle ha a kaktusz lesz a taj helyén a gyökereknek. Pont úgy mint Micsurin, aki mindent keresztezett. Aztán szegény már több dolgot nem tudott keresztezni, mert legutolsóként keresztezte a kerékpárját a szegedi gyorsvonattal. :))


Na majd meglátjuk mi lesz a kaktusz és a földieper házasságából! A gyökerei vajon tudnak-e táplálékot felvenni a kaktusz nedveiből.. :)


Mindenben ilyen kísérletező vagyok.

Eddig főleg a technikai dolgokban próbáltam összehozni sok mindent, végül is jórészt sikerrel.

2015. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Csak úgy mellékesen: ha az eper indasarjait leszedik, a földet lemossák a gyökerekről, a leveleket leszedik, a maradékot ládázzák, és így tárolják hűtőházban hosszabb időn keresztül, azt hívják frigó palántának.)
2015. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam..


Igen, akkor úgy írom pontosabban, hogy frigonak való sarjak, ami még nincs leválasztva.


[link]

2015. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!