Kezdőoldal » Otthon » Kert » Avokádó csíráztatással kapcsol...

Avokádó csíráztatással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Most kezdtem csíráztatni, a leírás szerint ha elérte a 80cm vágjam vissza 30-ra. Jó az neki? ha nincsenek oldalhajtások nem ölöm meg? itt a leírás:

[link]

Mivel novemberben kezdte csíráztatni legjobb esetben is márciusra lesz belőle 80cm, már ha a fényszegény téli hónapokat túléli az ablakban....

Ha a tavaszi hónapoknál korábban eléri a 80cm-t akkor is visszavágjam? vagy inkább csak tavasszal?


2015. nov. 19. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még a következő márciusra sem lesz neked 80 cm.

Elágazni lakásban, fényhiányban nemigen fog, ezért kell visszavágni.

De sok értelme nincs, mert fűtött üvegház nélkül úgysem lesz rajta termés, csak elszenvedget 2-3 évet nálad, aztán feladja. Mindig ez szokott lenni.

2015. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nos, szerencsére nekem nem volt alkalmam az internetről elsajátítani az avokádónevelést, ezért az első avokádómagom csak bedugtam a földbe, kihajtott és köszöni, így tizenvalahány év távlatában is jól érzi magát, a nyarakat az erkélyen tölti, és minden irányban nőttek ágai, igaz egyszer kicsit felborult az egyensúly, de akkor nekiláttam a metszőollóval, azóta egyenletes. :) Amúgy az első 2-3 évben max 30 cm-re nőtt összvissz, és szinte mindig kopasz volt, mert mindig egyszerre hullajtotta el a kb. 5 levelét, aztán növesztett eggyel-kettővel többet, majd megint elhullajtotta őket, de most már ilyet nem csinál.
2017. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is pont ezeket írtam, csak abban tévedtem, hogy 50 próbálkozó után jön egy hozzáértő (vagy szerencsés), akinél még 3 év után is életben van az avokádó.


Te már akkor profinak számítasz a témában, úgyhogy áruld már el nekem, mi jó van a lakásban való avokádótartásban? Se nem egy szép szobanövény, se értelmezhető termése nincs, se szép virága, akkor meg minek? Ennyi erővel egy akác is lehetne, nem?

2017. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én kb. 6 magot ültettem el azóta ugyanígy, egy kivételével mind kikelt, de elajándékoztam őket, amikor már használható növény látszatát keltették. Egyedül az első van még meg.

Nem tudom mások hogy vannak ezzel, de nekem egyetlen szobanövényem sem terem. Mondjuk van egy aloe, ami hivatalosan önmaga a tiszta haszon. De a termő cuccokat mi a telken tartjuk, meg egy-két kisebb dolgot az erkélyen. Lehet, hogy csak én vagyok lemaradva és amúgy mindenki almafákat nevel cserépben, meg tökindák kanyarognak a szőnyeg alatt.

A másik, hogy szerintem az avokádófánk nagyon mutatós, életteli, szép példány. Persze ízlések... de van egy magról kelt szentjánoskenyérfánk is, ami szintén nagyon dekoratív.

A másik szempont, hogy a saját magad által magról nevelt növényekhez fűz egy kapcsolat, hiszen Te dugtad bele a földbe, kísérted végig minden gyerekkori nyűgjét, vakargattad le róla a levéltetveket satöbbi - tudod, ahogy a B-612-esen a rózsával... Szóval ha van egy ilyen növényed, fel sem merül benned hogy nem roskadozik az avokádótól. Bár benned lehet, hogy felmerül.

2017. márc. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!