Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen benzines láncfűrészt...

Barkács bácsi kérdése:

Milyen benzines láncfűrészt vegyek?

Figyelt kérdés
Kisebb kerti munkákhoz, ill. évi 60-80q tüzifa/kb.30 cm.átmérő/ kuglizásához kellene.

2015. nov. 25. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Mindenképp benzinest akarsz otthonra? Ha nem jársz ki erdőre csak otthon vagy esetleg más háznál is vágsz szerintem bőven elég egy elektromos. Bosch, Einhell, Alko márkákról tudok jót mondani személyes tapasztalat révén, egy 1800w-os Einhell-t már harmadik éve hajtok hasonló mennyiségű, átmérőjű fát vágok vele, plusz néha ismerősökhöz is járok vele, dönteni is szoktam néha, nekem gond nélkül üzemel megfelelő karbantartás mellett persze. Nyilván nem egy Stihl vagy Husi de otthonra nekem megfelel.
2015. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Bocs 1 es .Dönteni az erdőn szoktak.Ott is van áram ,vagy agregátort viszel magaddal ?

Nekem közepes Makitám van ,viszi ez a fát ,csak a lánc legyen éles .Nagon jó a fogyasztása is .

2015. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Évi 60~80 mázsához már nem veszünk barkács kategóriás gépet.

Minimum husi,vagy Stihl...ebből is közép kategóriásat.

2015. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom,hogy milyet ne,és az a Straus austra elektromos láncfűrész.Nagyon megszívtam vele.Nem ajánlom senkinek,és más hasonló olcsó bóvli kategóriájú láncfűrészt sem.
2015. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Dönteni lehet háznál is, kertben, nyilván ha van hova dőlnie...
2015. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a baj ha kisebbet veszel mondjuk 50- 60 ezerért 80 mázsával meg fogod erőltetni. Erőlködik így rengeteget fogyaszt a munka jóval tovább tart . Esetleg a csillagkereket is zabálhatja ami nem olcsó. Én is rá faragtam már egy olcsó Makitával. Jó volt az csak nem arra használtam amire gyártották. 60-ért vettem majd még min 30 at költöttem rá 5 év alatt de inkább többet aztán szétesett. Egy hétig vágtam vele a fát. Ugyan azt most 2 nap alatt összevágom hihetetlen kevés benzinnel erőlködés nélkül. Husquvarna 450e tipussal a márkaszervíz 10 erdei köb vágására kissebbet nem ajánlott semmiképp. Drága de lehet 5 évig láncon kívül nem kell más rá nem úgy mint a kis gépre. Villanyost felejtsd el.
2015. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ennyi fához már tényleg érdemes több pénzt fűrészbe fektetni, ha hosszú távra gondolkodsz.

Azért az elektromosat is érdemes meggondolni daraboláshoz. Persze abból is egy komolyabbat, aminek legalább 15 a láncsebessége, meg ereje is van.

Igaz, valamivel lassabban vág, de karbantartásigénye gyakorlatilag nulla (láncélezésen kívül), könnyebb, csendesebb, szagtalan. Csak felveszed, és megy. Ha a kert olyan nagy, hogy nem érdemes hosszabbítóval szórakozni, akkor meg veszel egy olcsó használt benzines gépet arra a pár alkalomra.

Amúgy elektromossal én is döntöttem már jópárszor ház körül, 40 cm-nél vastagabb akácot is. Alpinista kötéleneresztős gallyazáskor is ezt szoktam felvinni, mert egy tisztességes benzinest elég kínos percenként berántani a fa tetején, mikor a farkával is kapaszkodik az ember.

2015. nov. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sthil ms261-et.
2017. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az újan 225 ezer ft.
2017. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a mennyiség ha száraz akác vagy tölgy (720-740kg/m3 )akkor az kb 10 m3 ami totál átlagos mennyiség,bármilyen jobb 50ccm-es gép már megfelel nyilván a nagy márkák drágák de megéri. Ms 260-ast amíg lehet kapni szerintem az a legjobb választás de ha telik rá vedd meg a 261-est de annyival nem jobb mint amennyivel drágább.Nekem volt mindkettő,már csak a 260 van meg és az marad is.
2020. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!