Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen láncfűrészt érdemes...

Vectorsector2 kérdése:

Milyen láncfűrészt érdemes venni évi kb 15-20 köbméter tüzifa felvágásához. Elektromos vagy benzines a megfelelőbb, illetve mely márka lenne ajánlott?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Elektromosat semmi pénzért nem vennék! Nézz szét egy kereskedésben, szerintem a Husqvarna-k elég megbízhatóak és nagy a termék skálájuk is.
2013. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Konkétan a Makita UC4020A-típusú gépét néztem, elég szimpatikusnak tűnik, de nem tudom elég lenne-e a feladatra. Nem tudom mennyire kellene profi gép a célhoz, nem szeretnék rá százezres nagyságrendet költeni, pláne hogy nem vagyok profi.
2013. aug. 26. 15:43
 3/17 dirtboy ***** válasza:
12%

elektromost ne.

nem elég annyi hogy évi 15-20 köbméter,nem mindegy hogy 15cm átmérőjű fák teszik ki azt a mennyiséget vagy 60cm átmérőjűek.

szerintem egy 40 köbcenti körüli husqvarna legyen ha vékonyabb fákat kell ha vastagabbakat akkor 50es inkább.


a minőségi benzines nem olcsó de érdemes megvenni mert az fűrész lesz még 10 év múlva is nem úgy mint egy olcsó no name fűrész.

profinak pedig nem kell lenni,hozzá,szerintem egy erős benzinessel könnyebb dolgozni mint egy gyengébb benzinessel vagy elektromossal.

egy láncélezőt azért majd szerezz be hozzá.

2013. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha tűzifának akarsz felvágni,akkor inkább gondolkozz el az elektromos szalagfűrészen,sokkal megbízhatóbb,könnyebb a munka vele,és sokkal olcsóbb a fenntartása,gyorsabb is.És még másnak is vághatsz vele. A motoros fűrész nem keveset fogyaszt,a láncot nem könnyű megélezni sem,és a keményfa eszi a láncot, az elektromost meg felejtsd el.
2013. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos az említett márkákat az áruk miatt esélytelen nézegetnem nem tudom megvenni.

Oleo Mac-et nézegettem de azok is drágák. Marad sajnos az hogy nem én vágom fel.

2013. aug. 27. 09:54
 6/17 dirtboy ***** válasza:

merre felé laksz?kevés az esély rá hogy a közelben laksz de hátha.

csak mert én foglalkozok ilyennel,földi és légi favágás a maszekom.

2013. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Aszódi térségben vagyok helyileg.
2013. aug. 27. 15:47
 8/17 dirtboy ***** válasza:
akkor nem én leszek a te embered.
2013. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy elektrmos szalag vagy körfűrészre nem gondoltál? Ha gallyfa körfűrész, ha nagyobb akkor szalagfűrész. Gyári szalagfűrész 60-80. ezer, és sokkal jobban jársz vele, mint egy láncfűrésszel. Ezzel haszonra is tudsz fát vágni, lécnek pl.
2013. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 dirtboy ***** válasza:

azt ne feledjétek hogy láncfűrésszel ugyan úgy lehet haszonra vágni fát méghozzá nem is rossz pénz van benne ha nem vagy lassú.

az én sebességemmel pl légi favágásnál 2500-3200ft közötti órabér számolható ki./egyébként nem óra bérre vágok/

földi favágásnál kevesebb úgy 1800-2200ft/óra tartható ami azért nem rossz összeg 1 órányi munkáért.

2013. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!