Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl FS 130 4mix motorral (2...

Gomzoli kérdése:

Stihl FS 130 4mix motorral (2 ütemű, szelepvezérelt motor) tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv, van valakinek tapasztalata a fent említett fűkaszával?

Ma vettem egyet használtan, és azt mondta az eladó, hogy speciális gyárilag kevert Stihl-benzin javasolt hozzá.

Vajon használhatom-e saját keverésű benzinnel? Jófajta, szintetikus 2T olajjal készítenék 1:50 keveréket.



2015. nov. 26. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A szelepvezérlés miatt nem használható olyan olajjal, ami ásványi összetevőket is tartalmaz. Nem muszáj bele a Stihl saját olaját venni, de arra mindenképpen figyelni kell, hogy csak teljesen szintetikus 2T olajjal keverd be az üzemanyagot. Amúgy jó kis gépek ezek a 4mix-esek, nekem is van egy nagyobb fűkaszám, két éve hibátlanul megy.
2016. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, már-már letettem róla, hogy valaki ír!

Mondd, te is 1:50-es keveréket csinálsz, vagy sűrűbbet? A szintetikus olajhoz én is ragaszkodni fogok, a már meglévő fs 70-es kaszámba is csak azt használtam eddig is, azt is 1:50-re keverve. Ha jól sejtem, akkor egy- és ugyanazon kannába fogok tudni tehát mindkét gépnek megfelelő benzint keverni.

2016. jan. 7. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Visszafelé kompatibilis az olaj, fogják szeretni a régebbi gépek is a szintetikus kenőanyagot. Én jelenleg a Stihl zöld színű, szintetikus 2T olaját használom. Van az előző beírásban is említett 4mix motoros kaszám, de van egy láncfűrészem 2mix motorral, és van régebbi fűrészem, és fűkaszám, ami még hagyományos motorral van szerelve. De van még egy sövényvágóm is, ami nem Stihl (Husqvarna). Ugyanaz a benzin megy mindegyikbe. 1:50 arányban keverem az üzemanyagot, dúsabbra felesleges, és nem használ a masináknak sem, mert nem biztos, hogy tökéletesen el fogja tudni égetni a gép.
2016. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a pacsik.
2016. jan. 7. 22:20
 5/5 Szolovjov válasza:
Nem 2 ütemű, hanem 4.
2020. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!