Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől hullhat a bonsaiom levele?

Mitől hullhat a bonsaiom levele?

Figyelt kérdés
Egy talán ficus ginseng bonsait kaptam karácsonyra (nem vagyok benne biztos, azóta még nem volt alkalmam elmenni megkérdezni). Mióta hozzám került, minden nap találok rajta sárgult és teljesen ép leveleket, amik kb. érintésre hullanak - mar az összes levél 15-20%a leesett. Ablak közelében tartom, szokott huzatot is kapni, a szobában kb. 22C fok van. Eddig egy hét alatt 2-szer öntöztem, nem sokat, de alapból nagyon száraz volt a földje. Kapott tápoldatot is. Sok fény éri. Mi lehet a baja, mivel érdemes próbálkozni? (melegebb, hidegebb, kevesebb fény, több víz, parasaitas..)

2016. jan. 1. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:
A huzatot egyáltalán nem bírják, de kertészetből lakásba szintén nagy stresszhatás (minden megváltozik: páratartalom, légmozgás, hőmérséklet, fény...)
2016. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!