Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit jelent a növényeknél,...

Mit jelent a növényeknél, hogy mágnesezett?

Figyelt kérdés

Hogy kell értelmezni, mire való?

Több helyen is olvastam, hogy pl.: elő/utó-mágnesezett mag!



2016. jan. 6. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg pontosabban megneveznéd, hogy hol olvastad? Milyen???????? NÖVÉNYI magoknál?
2016. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nekem is új, meggugliztam:


[link]


Ennél az eljárásnál a terményt (pl. herefélék, lucerna) mágnesporral keverik össze, a gyommagvak ( pl. mezei sóska) eltávolítása érdekében.

A mágnespor a gyommagvakon, melyek felülete érdes megtapad, de a síma felületű jó-ép magvak felületén nem. A terményt egy mágneses dobon vezetik keresztül, így a jó-ép mag és a gyommag egymástól elkülönül.


[link]


A triőrről lekerülő lucernavetőmag tartalmazhat még arankafajokat (Cuscuta spp.) és repedt, sérült szemeket. Amágnesezés célja ezen frakciók kiválasztása a vetőmagból. A mágnesgépre csak a megfelelően előtisztított 98% tisztaságú vetőmag kerülhet. Csak ez esetben várhatnak tőle jó munkát. A mágnesgéppel való tisztítás úgy történik, hogy a lucernát tonnánként 6–10 liter víz és 3000–6000 gramm vaspor hozzáadásával jól elkeverik. Ez a keverék kerül a mágnesgépre. Az érdes felületű arankához és a törött magokhoz hozzátapad a víz és a vaspor. A mágneses hengeren végighaladva a vasport – ezzel együtt a hozzátapadt arankát és a törött magokat – a mágnes magához vonzza. Erős arankafertőzöttség esetén a mágnesezés megismételhető. Két menet között azonban ajánlatos 24 óra szünetet tartani, hogy a mag „elhasználja” a hozzáadott vizet. A mágnesen történő tisztítás a lucernavetőmag-tisztítási technológia befejező művelete.

2016. jan. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, Köszönöm szépen! Főleg az utolsó válaszolónak :-D
2016. jan. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!