Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell leszedni, és...

Mikor kell leszedni, és ültetni a növényeket?

Figyelt kérdés
Prezentációt kell csinálnom, úgy hogy megtervezek egy kertet, úgy, hogy mindig legyen zöldség "az asztalon".. de nem tudom, hogy mikor mit lehet ültetni, és mikor érik. FOGALMAM SINCS. nem találtam erről semmit. pl a burgonyára sem, a paprikára sem... amire kíváncsi lennék az esetleg még a borsó, répa, de még minden amiről tudtok is kellene.

2016. jan. 12. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem jól használod a guglit. :)


A krumplit március végén, április legelején kell ültetni, a többi szerintem benne van ezekben:

[link]

[link]

2016. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! megy a zöld pacsi!
2016. jan. 12. 20:12
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi! de az a baj, hogy nem tudok eligazodni rajta, hogy a táblázaban, most a vetés van feltüntetve?
2016. jan. 19. 11:25
 4/9 A kérdező kommentje:
....nekem az is kéne, hogy mikor érik... vagy csak én nem találom :)
2016. jan. 19. 11:35
 5/9 A kérdező kommentje:
..ezen nem tudom eligazodni, azt írja, hogy júniusban ültessük, a másik meg az írja, hogy le tudjuk szedni 5. 6. 7. 9. 10.11. hónapban is... akkor most melyik?
2016. jan. 19. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első táblázatban a vetési és kiültetési (palántázási) idők vannak feltüntetve, a másodikban a szedési és tárolhatósági idők.

Mit nem értesz ezen? Konkrétan írd le, hogy melyik táblázat milyen adatával vagy gondban.

2016. jan. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a másodikkal. ott azt mondja pl a bazsalikomot júniusban júliusban, augusztusban szeptemberben és stb.. itt legalább 5-6 hónap mindig fel van tüntetve ,attól függetlenül, hogy az előző táblázat szerint mikor kell elültetni a növényt... pl van mikor azt mondják júniusban ültessük, de a leszedési adatoknál az van hogy áprilisban is betakaríthatjuk .
2016. jan. 26. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Láttál már bazsalikomot?

Azt nem úgy egyszer lehet felhasználni, mint ahogy kihúzol egy sárgarépát a földből. A bazsalikomot elülteted, aztán ha megnő, folyamatosan lehet belőle lecsípni felhasználáshoz - a naptár szerint júniustól októberig, mert utána elfagy. Lecsípés után meg fejlődik tovább a növény, egészen október végéig.


A többit nem egészen értem.

Ha mondjuk a fejes salátát megnézed, akkor látod, hogy az év több szakasza alkalmas a neveléséhez. Nyilván nem azt szeded ki áprilisban, amit júniusban ültetsz... Amit márciusban veteményezel, azt májusban szeded, amit júniusban veteményezel, azt meg augusztusban szeded.

2016. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi! akkor 2 hónappal előre teszem :) megy a zöld pacsi! ;)
2016. jan. 27. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!