Kezdőoldal » Otthon » Kert » 2 kérdés: Ültethetek e műanyag...

2 kérdés: Ültethetek e műanyag virágcserépbe hagymás virágot betemetve a földbe? Ha most ültettem tulipánt, az még virágozni fog tavasszal vagy majd később, vagy jövőre?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nem volt rá lehetőségem, hogy elültessem. Az volt ráírva, hogy decemberrel bezárólag el kell ültetni. Beütött errefelé egy kicsit a hideg pár napja, ma ültettem el őket a földbe temetve műanyag cserépbe azért, hogy rendezettek legyenek. Amikor vettem 2 éve ezt a házat, sajnos a kert nagyon el volt hanyagolva 2 féle hagymás virág nagyon el volt szaporodva. Meg akartam szabadulni tőlük, de elég nehéz kiírtani, úgy néz ki...Azok helyébe ültettem tavaly is, de még mindig van belőlük, de némelyik sajnos nem maradt olyan rendezetten, ahogy én szerettem volna, ezért gondoltam, hogy beleültetem őket a műanyag cserépbe, hogy ne tudjanak elbúrjánzani, meg ha fel akarom venni őket, akkor könnyebb legyen megtalálni őket. Hallottam, hogy nem árt felszedni őket a földből legalább pár évente...habár nem tudom, mert pl a szomszéd egyedülálló 50 éves pasasnak nárciszai is vannak a kertjében, minden évben kinyílnak, de hogy én még kertészkedni az életben nem láttam, az is biztos...meg ott él 15 éve, kizártnak tartom, hogy ő ültette őket.

Persze ültettem időben is hagymásakat, meg még van egy csomag tulipánom és egy nárciszom. Remélem a héten odajutok, hogy elültethetem őket.

Azt hiszem liliomot ültettem tavaly, ami nem virágzott és 2 éve meg valami mást és még azt sem láttam virágozni. Kinyílhatnak a túl későn ültetett virágok idén?


2016. jan. 12. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A tulipán október vége felé, a nárcisz már hamarabb is elkezd gyökerezni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a novemberben ültetett tulipánok kisebb száron kisebb virágot hoztak. Mivel a késői ültetés miatt már nem tudtak annyira begyökeresedni az ősz-tél folyamán, tavasszal meg a virágzási idő adott volt (hőmérséklet), így fejletlenebb gyökérzettel kellett hozzáfogniuk.

Most ültetve meg már kétséges, hogy ki tudják-e fejleszteni egyáltalán a virágjukat. Nem állítom biztosra, hogy nem, de szerintem a kicsi, fejletlen bimbó el fog halni kinyílás előtt. Akár még az is lehet, hogy maga a hagyma sem tud annyira megerősödni már idén, hogy jövőre virágozni tudjon.


A tulipánokat érdemes legalább 5 évente szétszedni és átültetni, mert túlságosan elsűrűsödve csökken a virágzás. A nárcisz ezzel szemben a végtelenségig elvan egy helyben, ha van tápanyag, mert a virágok kisebbek lesznek ugyan (elveszik egymás elől a tápanyagot és vizet), de a rengeteg virág még így is ki tud fejlődni.


A cserepek közül csak az a megfelelő, aminek az alján nagy lyukak vannak, és nem túl mélyen, tehát a gyökerek könnyen ki tudnak jutni a szabad földbe, vizet és tápanyagot felvenni. Ezért cserepek helyett alacsony kosarakat, egyebeket szoktak alkalmazni. Pl. alacsonyabb műanyag tálak telefurkálva 10-es lyukakkal.

Nálam hosszában végigvágott, kifurkált csövekben vannak itthon.

2016. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor nem várok csodát szegény tulipánoktól. A műanyag virágedények alja lyukacsos. Egy picike földet raktam beléjük és aztán szépen belehelyeztem a már kihajtott hagymáskat. 2-3 hete vettem őket leárazva és itthon elkezdtek kihajtani...de már a hamarabb ültetett hagymások is kezdtek kihajtani, félek el fognak fagyni. Túl sok volt az eső és túl enyhe volt eddig a tél. Heteken keresztül csak esett, gondolom az is rásegített, hogy kihajtsanak a hagymás virágaim. Egy-egy már elég hosszú szárat növesztett, de legtöbbjük még csak nemrég bújt elő a talajból. De remélem nem lesz fagy...itt nem sokszor van szerencsére (Angliában élek).
2016. jan. 13. 00:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fognak elfagyni, ezek erre vannak kitalálva.

Ha esetleg lesz egy hó nélküli -20 fok, akkor a levelek csúcsa elfagyhat, de ez Angliában nem túl valószínű...

Ott egyébként talán valamivel több esélyük van, mert az enyhe télen tudnak gyökeresedni.


Pénteken voltam kint a telken, máskor ilyenkor már minden tavaszi hagymás levele kint van, most még csak egy fajta nárcisz és pár szál tulipán látszódik, nagyon el van maradva a természet. Ha bejön majd egy hirtelen tavasz, akkor nálunk meg emiatt lesz gyenge minőségű a virágzás.

2016. jan. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!