Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fikuszt hogyan szaporítsam?

Fikuszt hogyan szaporítsam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kb 1 méter magas fikusz elasticám. Lehullajtotta a levelét, de 2 oldalt, közel a földhöz hozott két hajtást, amik kb 10 cm magasak és úgy néznek ki, mint egy mini fikusz. Szeretném megmenteni a növényt, de nem tudom hogyan tegyem. Vágjam le a kis fikuszokat róla és ültessem őket el? Nem nagyon értek a kertészkedéshez, kezdő vagyok benne. :) Köszönöm előre is. :)

2016. jan. 18. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A szobafikusz szár-, és levéldugványról szaporíthatjuk, amire a legjobb időpont a tavasz vagy a nyár eleje. A dugványok levágása elcsúfítja a növényt, ezért lehetőleg használjuk az idősebb példányok fiatal oldalhajtásait. Közvetlenül a levél ízesülése felett vágjunk 3-5 leveles csúcshajtásokat, majd távolítsuk el az alsó levelet. A vágási felületet mártsuk vízbe, hogy megakadályozzuk a váladékozást, majd a dugványokat ültessük egyenként nedves tőzeg és durva homok 1:1 arányú keverékébe. A dugványokat edényestül tegyük nylonzsákba, és helyezzük 21-24 C fokra, szórt fénybe. Levéldugvány készítéséhez egy levelet távolítsunk el a szárral és a törzs egy darabkájával együtt. Tegyük vízbe, majd félig dugjuk az ültető közegbe, és kezeljük ugyanúgy, mint a szárdugványokat.
2016. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
megfázással
2016. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek akarod szaporítani? Sokkal jobban néz ki bokrosan, ha nem a csupasz szár van a cserépben, hanem a fiatal hajtások.

Esetleg ha a fő szár teljesen csupasz lett, akkor azt az új hajtások felett vágd le, darabold fel 3 ízközönként, így tedd vízbe vagy földbe gyökerezni.

10 centis hajtást semmiképpen ne vágj le, mert ha véletlenül életben is maradnak, még sokáig nagyon vékony szárat és apró, beteges leveleket fognak nevelni.

2016. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első, én is olvastam, de nem fogtam fel teljesen. :S Utolsó azért akartam, mert elhal az egész növény. :S
2016. jan. 18. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor feltehetőleg elpusztultak a gyökerek, mondjuk agyonöntözted.

Ha így látod (fotó nélkül én nem tudom), akkor minden élő részt vágj le, és gyökereztesd.

2016. jan. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!