Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dracéna lehet hogy megfagyott?...

Edi wukk kérdése:

Dracéna lehet hogy megfagyott? Vagy valami atka lehet?

Figyelt kérdés
Lidl-ben vettem egy Dracénát. Megnéztem amikor vettem semmi baja nem volt nagyon szép dús levelei voltak. 3nap múlva mintha fonnyadtak lettek volna a levelek aztán befoltosodtak és egy hét után ezek a levelek hullanak. Kb 10perc volt mire a növénnyel gyalog hazaértem lidl-ből és akkor pont nagyin hideg kb -8fok volt. Lehetséges hogy megfagyott? Ha igen van valami tipp hogy mit tudok tenni, hogy megmentsem? Előre is köszi a segítséget! Teszek fel képet ha tudok.

#növény #szobanövény #dracéna #szobanövény betegségek
2016. jan. 24. 15:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Remélem sikerül a képeket berakni...

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. jan. 24. 19:56
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát -8-ban annyit bír ki, hogy papírba vagy celofánba csomagolva ki tudod vinni az autóba. De 10 perc alatt biztosra lehet venni a levelek elfagyását.

A gyökere egész biztosan nem károsodott, a szára kétesélyes.


A képeket nem látni.

2016. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Akkor még talán van remény csak nem tudom, hogy ilyenkor vissza kéne vágni vagy hagyjam. Nejlonba volt becsomagolva.

2016. jan. 25. 22:19
 4/11 anonim ***** válasza:
A visszavágást azért nem írtam, mert nem tudom, milyen fajta, hogy néz ki. Fotó jó lenne. Vagy egy netes link, egy olyanról, amilyen volt új korában.
2016. jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csináltam róla fényképet amikor megvettem, mert nem is gondoltam volna, hogy lesz valami baja. De a többi dracéna a lidlben még mindig nagyon szépek és egészségesek mint az enyém volt amikor megvettem. Nem tudom hogy lehet még képet felrakni úgy hogy láthasd. Most azok a levelek amik foltosak voltak bepöndödtek és kezdenek elszáradni és lehullanak. Egyébként ez egy vörös szélű sötétzöld levelű dracéna, kb 1,5 m magas a legnagyobb, a középső kb 1m, a legkisebb meg 0.5m lehet. Mindegyiknek van 3-3 ága. Szóval egy nagyon gyönyörűt képzelj el. A két kisebbnek nincs semmi baj, se nem foltosak a levelek se nem hullanak. Talán mert ott jobban védte a fagy ellen a nejlon? Vagy ha atka akkor lehet hogy csak 1nővényt támadott meg? Vagy mivel a legnagyobb beteg, lehet annak már kevés az a föld amiben van? Nem tudom levághatom e ezeket a leveleket amik ilyen betegek. Elég sok van... Még azt vettem észre, hogy az új levél ami azóta nőtt ki, azon nincs folt. A visszavágástól félek, nem tudom hogyan kell, hol vágjam el. Nem vagyok rutinos sajnos. Előre is nagyon szépen köszi ha tudsz segíteni!
2016. jan. 31. 09:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha rákattintasz az egyik linkre azok közül amiket beillesztettem még az elején és vársz kb fél percet akkor sem jelenik meg kép? Nekem most sikerült megjeleníteni csak elég sokáig töltötte be.
2016. jan. 31. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg látni a képeket, ha elég kitartó az ember. :)


Szóval, ha jól értem, egy cserépben van 3 tő, amik nem ágaznak el?

Akkor az sem olyan nagy baj, ha az egyik kopasz szárú lesz, a másik kettő eltakarja.

De ha úgy gondolod, akkor levághatod tetszőlegesen, pl. 10 cm magasan, és onnan fog majd hajtani, feltehetőleg több ágat is. A csupasz részt meg akkor megpróbálhatod 10 cm-es darabokra vágva gyökereztetni. A te ízléseden múlik.


Atka kizárt.

A foltok önmagukban jellemzőek a fagyra, de hogy ilyen sok apró folt van, az nem jellemző. Ez a kinézet még leginkább baktériumra utalna, viszont akkor az új levél sem lenne teljesen egészséges. A szép új levél is fagyra utal.

Szerintem tedd napos helyre, ültesd át nagyobb cserépbe, ha úgy látod, kicsi a mostani, és várj. Ha a következő levél is szép egészséges lesz, akkor csak a csupasz kinézet lesz az egyetlen probléma.

2016. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen megnyugtattál! Levágtam a leveleket amik csak félig voltak foltosak és nem hullottak le. Elég kis kopasz lett így. Most megvárom mi lesz és ha rosszabb lesz akkor visszavágom ahogy írtad. Remélem megússzuk műtét nélkül. Átraktam napos helyre. A friss levelek mind világoszöldek azok is amik már nagyjából hosszúak ez nem tudom normális e de legalább nem foltosak. :)
2016. febr. 2. 07:09
 9/11 anonim ***** válasza:

A világos levelek feltehetőleg erős fényhiány miatt vannak. Tápanyaghiány nem valószínű ilyen hirtelen.

A foltos, de zöld leveleket kár volt levágni, enélkül is elég nagy sokk érte a növényt. Most lehet, hogy a szár következő része vékony lesz, a levelek kicsik. De nem biztos, az arányoktól függ.

2016. febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:( jajj. Erre nem gondoltam. Valamit akkor félreértettem, de csak a foltos részeket vágtam le nem az egész leveleket tövig. Majd csinálok róla megint fényképet, remélem a fényesebb hely jót fog tenni neki. Egyébként azt olvastam hogy a sötét levelű virágok nem igényelnek akkora nagy fényt. Szerinted ez hülyeség? Kb 2m-re volt a 2mx90cm ablaktól idáig, igaz nem igen sütött be a nap. Most a keleti oldalra tettem át ahol nagyobb ablak van meg erkély ajtó is. Ennél világosabb hely már nincs a lakásban. Ott vannak a többi virágaim is, reméljük meggyógyul. A lidlben még mindig nagyon szépek ugyanezek a dracénák, pont ma néztem.
2016. febr. 2. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!