Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegség ez a kis...

Milyen betegség ez a kis körtefámon?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2012. ápr. 25. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy szekértő, de vmiféle atkát mondanék.

Ha beviszed a képet, és megmutatod egy gazdaboltban, ott tudnak segíteni neked.

2012. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Körte-gubacsatkára tippelnék.Most néztem egy szakkönyvet azt írja először zöld lapos foltok majd piros később elfeketedik.Azt is írja a fertőzött leveleket le kell szedni , de mivel itt szinte mind az ezt nem ajánlanám.Vid el az egyik levelet egy gazdaboltba és kérj rá valamit.
2012. ápr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mospilannal kellene kezelned.
2012. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, körte-gubacsatka. Csak nagyon erős fertőzéskor érdemes szintetikus növényvédő szert (pl. Sanmite 20 WP) alkalmazni és általában preventív (előző évi előfordulás esetén rügypattanás után). A szívogatásuk után már nem sok értelme van, hasztalan, és feleslegesen terhelnék a környezetet a vegyszerrel. Nem elbagatellizálni szeretném, de csak látszólag ijesztő a kártétel. Ősszel lombhulláskor, és tavasszal rügyfakadáskor kénes lemosó permetezéssel kordában tartható a populációjuk.


(Virágzás alatt, a méhekre való veszélyességük miatt, egyébként sem lehetne használni, egyik szabadforgalmú hatásos vegyszert sem!)

2012. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Atka, és a fent egy válaszban említett Mospilan nem hat rá, az előbbi válaszban említett Sanmite igen. Egyébként Flumite 200 a te barátod, most kerül ujra a boltokba a napokban, 120 napos ideiglenes engedéllyel, az ampullás és a 2 dl-es kiszerelése szabadforgalmú (III. kat.)

[link]

2012. ápr. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
...ja, és mint látható az engedély-okiraton, a Flumite 200 méhveszélyessége "nem jelölésköteles" - tehát elvben a virágzásban is használható, bár óvatosságból én virágzó növények környékén a méhkíméló technológiát (napszállta környéki permetezést) ajánlom.
2012. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Flumit csak eseti felhasználási engedély kapott. Kétlem hogy újra a boltokba kerülne, mert amire kiszállítják letelik a 120 nap. ;)
2012. ápr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most tavasszal ültettem a kis körtefát, ennek az egynek van ilyen baja. A fajta egyébként Clapp kedveltje.

Őszintén szólva nem hiszem, hogy ilyen vegyszerekkel fogok próbálkozni, mert szerintem nem éri meg.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Ha esetleg válaszol még valaki, akkor írhatna arról, hogy valamilyen környezetkímélő módszerrel hogy szabadulhatnék meg a kártevőktől.


Köszönöm!

2012. ápr. 26. 08:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Mint írtam, a kénes lemosás (pl. Nevikén) tudja szabályozni a számukat, és "környezetbarát".
2012. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha bio-szer kell, akkor nyári higítású mészkénlé (Tiosol), ami nem csak lemosó permetezésre, de vegetációban is használható, és gyéríti az atkákat.

A 6:29-es válaszolónak meg mondom, hogy a gyártótól tudom (felhívtam:)), hogy már megkezdték a kiszállítását a Flumite-nek, és a gyárban (Bp XXII) is van kiskereskedés, szóval no para:)

2012. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!