Kezdőoldal » Otthon » Kert » A januári fagy elég hosszú...

A januári fagy elég hosszú volt a kártevők elpusztításához? Várható idén, hogy felszaporodnak a hernyók?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
gyenge volt ez a tél
2016. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy elég volt,de a februári még hátra van .
2016. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

A tél nem pusztítja el a kártevőfajok többségét, mert ezek már évezredek-évmilliók óta a kemény telek átvészeléséhez vannak szokva.

A tél arra jó, hogy megritkítsa a népességet. A kevésbé jó búvóhelyet találók, a kevésbé jó génekkel rendelkezők, a nem teljesen egészségesek, vírushordozók, későn kikeltek, ezek közül kemény télen több pusztul el.

Ehhez szerintem már ért valamit ez a tél is, hosszú hideg időszak volt, sokáig nappal sem engedett fel, volt ideje átfagyni mindennek.


Hogy mennyi hernyó lesz, azt nem lehet tudni. Az nem csak a tél keménységétől függ.

2016. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tsorba Kelemen válasza:

A harmadik válaszban sok igazság volt, de ez a tél egyenlőre nem bővelkedett sem elég hosszú, sem elég mély hideg időszakokban. Várható, hogy sok lesz a kártevő.

Nagyobb baj viszont, hogy mind decemberben, mind január végén jelentősen felmelegedett az idő, ami miatt a virágrügyek megduzzadtak. A februári és márciusi fagyok jelentős vámszedői lesznek ezen rügyeknek. Én kevés gyümölcsre számítok az idén.

2016. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző: lehetséges, hogy dunántúli vagy? Az előző válaszom óta hallottam, hogy arrafelé nem volt olyan hideg, mint erre.

Észak-Magyarországon 2-3 hétig nappal is csak ritkán volt pár fok plusz, éjszaka meg többször -10-15 fokok voltak. A talaj is át volt fagyva, a mélyebb rétegek még most is csak a napos részeken olvadtak ki.

A rügyek más években ilyenkor már meg vannak duzzadva, most még teljesen alapjáraton állnak, csak a mandula kezd egy kicsit mocorogni. A tavaszi hagymások általában már újévkor kibújnak, most még nem nagyon látni közülük, csak amik közvetlenül a felszín alá keveredtek.

2016. febr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

így van, itt keleten 2-3 hétig kemény mínuszok voltak.

hajnalban -15, -17 fok, napközben egyáltalán nem volt plusz fok ebben a 2-3 hétben.

szerintem ez sok kártevőt elpusztított.

a gyümölcsökkel sok-sok éve ez van, lehet mindig is ez volt. amióta én kertészkedek, minden egyes évben elmondják, hogy a rügyek el fognak fagyni, és kevés gyümölcs lesz. erre rá lehet fogni majd a drágaságot. mert egyébként mindig volt gyümölcs.

2016. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!