Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy ismerős ígért eper palántá...

Egy ismerős ígért eper palántát, de még nem szedi fel, mert még hosszú lesz az ősz, szerinte még ráér. Van ilyen tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Ha a neten keresgélek, azt írják, augusztus vége - szeptember eleje a megfelelő időpont.


Nekem nincs eprem, viszont aki ígérte, neki már régóta van, biztos jobban tudja. De azért erősítsetek meg, hogy nem futok ki az időből. Hisz már a szeptember eleje is elmúlt.

De ugye jó idő van és nincs csapadék, lehet ilyenkor nem gyökerezik meg rendesen?


Valamint azt is mondta, hogy nagyon meg fogja ritkítani, mert sok van, és legalább 60 centit hagyjak köztük. De az akkor hatalmas terület, nincs több száz nm-em csak eperre. Szívesen fogadok gyakorlati tanácsokat.



2015. szept. 16. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én tavaj szeptember közepétől kezdtem ésoktóber közepére fejeztem be mert mikor volt időm akkor csináltam, és semmi különbséget nem vettem észre rajta tavasszal hogy mék mikor volt.

aztán mivel helyem nekem sincs a végtelenségbe úgy csinálom hogy két sorja közt 20-25centi aztán 45-50 centi út bele a két sor között pedig öntöző cső. a tőtávom meg megint 25-30 centi. közét leszalmáztam így kevésbe száradt és gazom az nem is nagyon volt egy két szál talán. Nekem nagyon jó volt az idei termésem és tovább fogom bővíteni de eső kéne mert olyan kemény a föld nem lehet talajt csinálni neki meg nehezebben is marad meg és ennyit nem tudom mindíg locsolni hogy megmaradjon.

Azért tartott ilyen sokáig a palántálás mert mikor mennyi kedvem és idő volt mert áttelepítettem mivel az előző helyen már régóta volt és az viszont olyan mértékbe elperjésedett hogy kezelhetetlen volt hiába gazoltuk rögtön visszajött gyomírtózni meg nem lehetett mert ami kiviszi a perjét az az epret is így az maradt hogy tiszta helyre raktam ez 600 tövet jelentett de idén a sok gondoskodást meghálálta szinte mindegyiken van 2-3 növendék és azokat mindet telepítem új helyre és meghagyom már ezt is amit tavaj csináltam.

2015. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb palántázod, annál jobban begyökeresedik, annál nagyobb termésed lesz jövőre. Augusztusi palántázásnál majdnem teljes termésed lehetne a következő évben.

Én 30 cm-enként szoktam palántázni, csak így vigyázni kell, hogy ne sok sarj maradjon jövőre, mert besűrűsödik, csak annyi, amennyit el akarsz telepíteni máshová.

3-4 év múlva le kell cserélni a töveket új sarja.

2015. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. szept. 17. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!