Kezdőoldal » Otthon » Kert » Édesburgonyát lehet ugyanúgy...

Édesburgonyát lehet ugyanúgy ültetni, mint sima krumplit?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, de így rövid lesz a tenyészideje, mert soká indul meg.

Úgy szokás (profi termelőknél és pár töves hobbikertészeknél is), hogy palántát nevelnek.

Egy elvágott flakonba beleállítod vízbe a feléig, meleg és világos helyre teszed (pl. ablakba), és vársz, hozni fog egy nagy csomó hajtást. Amelyiknek a szára (nem a levele) már 8-10 cm, azt letöröd, és másik flakonba teszed. Amikor a paprika-paradicsompalántát ülteted, akkor ezt is kipalántázod. Ha túl hosszúak a gyökerek, akkor annyira nyírd meg őket, hogy a gödörben ne tekeredjenek meg, mert a gumók is ilyen formátlanok lesznek. Ugyanezért nem szabad cserépben előnevelni, egyenes gyökerekkel kell indulni.

Tavaly pl. 1 db 4x15 cm-essel indultam, lett 10 palántám, plusz kettévágva még elültettem a gumót a kisebb hajtásokkal, így lett 3 vagy 4 diszperzites vödörrel. (A meztelen csigák megrágták mindet, idén nyáron is csigairtó granulátumot fogok használni, nem csak tavasszal.)

2016. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Ja, és a növényt magát láttad már a neten, ugye?

A neve ellenére nem krumpli, hanem egy talajtakaró növény. Bakhátazni nem kell, csak sima földre ültetni, aztán sokat öntözni. Én síkfóliára teszem, hogy a levelek között ne nőjön a gyom.

2016. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :)
2016. febr. 4. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!