Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit mikor kell palántázni?

Mit mikor kell palántázni?

Figyelt kérdés

Paprika, paradicsom, uborka, brokkoli etc.


Mit mikor kell palántázni ?


illetve milyen növényeket szokás / érdemes ?



2016. febr. 3. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még nem palántázunk, hanem csak a magot vetjük el, hogy palánta legyen belőle. De még erre is bőven ráérsz. Én paprikát március közepén, paradicsomot kb két héttel később szoktam vetni. A palántákat csak május közepén szoktam kiültetni, hogy elkerüljem az esetleges megfázást.

Uborkát, cukkinit, brokkolit, tököt van aki rögtön a földbe veti. Ezt kb április közepén teheted meg. Személy szerint én ezekből is először palántát nevelek és szintén május közepén szoktam kiültetni.

Cukorborsót már most is vethetsz, ha eléggé szikkadt a föld. Nálunk még nagyon vizes, de ahogy megszárad egy kicsit én is vetek belőle.

Zöldbabot, babot május közepénél előbb nem szabad vetni, mert nagyon érzékeny a fagyokra.

Hagymát február végétől lehet dugdosni, hónapos retket március közepétől lehet vetni.


Sok sikert.

2016. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Mit érdemes: hát leginkább, amit szeret a család...

Amúgy meg: amihez alkalmasak a viszonyaid. De erről nem írtál semmit.


Mikor: a neten van egy csomó táblázat.

Pl. ez eléggé reális. A kiültetési időpontokat nézd.

[link]

2016. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!