Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a vetőmag csomagolásán...

Ha a vetőmag csomagolásán nincs feltüntetve, hogy F1, akkor egész biztos nem hibrid? Van rajta azonosító, kisz. Eng. Sz. , reg. Sz. , ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Megvettem a magokat a héten, egyik-másik elég sokba került.

Pl. kaliforniai paprikából nem is volt kis csomagos, csak a nagy csomagos jó drágán, de sebaj.

Ha biztosan nem hibrid, akkor megőrizném majd a magjait, hogy ne kelljen évről évre megvenni. (persze csak ha szép, egészséges, finom lesz)

MIt jelentenek ezek a számok a csomagoláson?

7 csomag magot vettem, és csak kettőn van az F1 jelzés, létezik, hogy a többi nem hibrid?


2016. febr. 16. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

létezik



kiszerelés, engedély és regisztrációs szám

2016. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem a rövidítésre voltam kíváncsi, hanem hogy az utánuk feltüntetett számok konkrétan mit takarnak :)
2016. febr. 16. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, ami hibrid, arra garantáltan ráírják, hogy F1, mert így többet lehet kérni érte. :)


De ha több fajta azonos fajú v. rokon növény kerül egymás közelébe, akkor jó eséllyel átporzódnak, és már nem ugyanolyan lesz a fogott magból kikelő növényed.

(Kivéve mesterséges megporzás esetén, vagyis ha közvetlenül nyílás előtt egy darab vattát kötözöl a bimbóra, aztán ha már ki kellett volna nyílnia, a vattát levéve megporzod a virágot a saját fajta virágporával, aztán visszarakod a vattát, a virág normál hervadásának idejéig.)

2016. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azok a számok nem neked, mint felhasználó vannak odaírva, hanem azonosítás, "hatósági" ellenőrzés céljából.


Ami téged érdekel, az a mennyiség, csomagolási és lejárati dátum.

Na meg a fajta.


Komolyabb forgalmazók a tasakra még a csíráztatási teszt idejét és eredményét is feltüntetik.

2016. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

OK, akkor az számomra semmit nem mond.

De az ár épp fordítva van, a hibridek olcsóbbak.

2016. febr. 17. 07:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Az érdekes az, hogy ma már vetőmagot nem is lehet olyat kapni, ami nem hibrid valamilyen szinten. Gyanítom, hogy a hibrid azért olcsóbb, mert még nem történt meg az összes tesztje, lehetnek még rejtett fogyatékosságai, tehát jobbára kicsit zsákbamacska jellegű a dolog. Mindenre letesztelni egy növényt rengeteg időbe telik (több év vagy akár évtized), annyiféle dolog ellen kell tesztelni, és azok különböző kombinációira is. Pl. különböző kártevők, betegségek, gombák, fagytűrés, szárazságtűrés, talajminőség, hőingadozás, páratartalom, satöbbi. Elképzelhető, hogy az alap teszteken átment, de van valami speciális kombináció, amire érzékeny, és az alap teszteken nem derült ki. Pl. +6 fok mellett és 60% relatív páratartalom felett hajlamos egy speciális gombafajtának áldozatul esni, vagy éppen a tartósan 31 fokos hőmérséklet mellett ha egy bizonyos kártevő elkezdi zabálni, akkor hajlamos lesz elkapni valamiféle betegséget, mert a kártevő által hordozott baktérium ellen ilyen hőmérséklet mellett nem tud hatékonyan védekezni, vagy ilyesmik.
2016. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előre is bocsánatot kérek! Mi alapján mondod azt, hogy az f1-es olcsóbb? Foglalkozom nemesítéssel, bár ez nem a "szakmám". Növény és állattenyésztésben ez a csúcs, amit nem sokan értenek. Megnevezhető környezetben, és azon túl. Ha úgy mondod, "nemesítés", Ha másképen akkor"Elfajzott". Akiknek ez a gondolkodás mód profitál, azok mást fognak mondani. Akik többet értenek hozzá, "amatőrként" azok "büdös magyarok". Nem akarok senkit megbántani, csak aki nem képes arra az ne ossza az eszét /a legjobbjaik is csak 60- 90 IQ-nál vannak.
2016. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi alapján mondom?

Egyszerű hobbikertész vagyok, nem szakember. Szívesen csinálom, saját tapasztalatot szerzek.

Egyszerűen az alapján mondom, amit látok.

Nem végeztem kutatásokt, de látom, hogy a boltokban 39 Ft-ért már van hibrid.

A jobb fajták meg 5x-10x ennyibe kerülnek.

Mivel a csomagolásról nem sok minden derül ki - ahogy azt itt is leírtátok - még ha akarok, sem tudok több információt begyűjteni a magokról.

Azért érdeklődtem, hogy a számoknak van-e jelentésük, mert akkor neten megnéztem volna, hogy melyik mit takar.

2016. febr. 17. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!