Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ingyenes vetőmagok a génbankbó...

Ingyenes vetőmagok a génbankból (Nödik, Növényi Diverzitás Központ), ki hallott már róla, esetleg tapasztalata van-e vkinek?

Figyelt kérdés
Egy ember egy évben max 10 féle magot igényelhet, ezekről feljegyzéseket is kell készítenie és visszaküldenie, de a magok ingyenesek, neten lehet megrendelni, postán érkeznek.

2016. jan. 31. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Két ismerős rendelt két éve, nem kaptak mindent (nem jutott), de a többséget igen.

Azt nem tudom, hogy készítettek-e feljegyzést, de hogy nem kérnek vissza magot akárkitől, az biztosra vehető. Ugyanis az feltétel lenne, hogy megtartsák a fajták között a védőtávolságot az átporzás elkerülésére (ami esetenként többszáz méter lehet), az kiskertnél kivitelezhetetlen.

2016. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azon csodálkozom, hogy alig van róla infó a neten, pedig az ingyenes dolgokra eléggé rá szoktakkattanni az emberek.

Az agrárhíreken kívül 2 kis cikket ha találtam róla, de tapasztalatokat sehol.

2016. jan. 31. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az Indexen, a kertészeti fórumban, a konyhakerti részlegnél, ott tudnak neked tapasztalatot írni.

Nem linkelem, mert azt úgyis ki szokták törölni.


Tavaly én is akartam valamit, de nagyon gyorsan elfogytak azok, amiket szerettem volna.

2016. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Éppen írta valaki, hogy amint felrakták a kiírást, már aznap nézte, de akkor sem volt benne "ehető" növény.
2016. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
29-én lett elérhető, én 31-én, vasárnap este rendeltem paprikát, paradicsomot, dinnyét, borsót, meg nem tudom még mit, összesen 8 félét.
2016. febr. 1. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem volt elég szemfüles, aki írt. :)

Most már tényleg nincs semmi, az évek alatt sokan rászoktak.

2016. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!