Kezdőoldal » Otthon » Kert » Uborka vetőmagot vennék, de...

Uborka vetőmagot vennék, de egyiken sincs feltüntetve, h keseredésmentes lenne? Nem akarok befürödni vele, mint tavaly.

Figyelt kérdés
Kígyóuborkáról van szó. Maga a noveny gyonyoru volt, de egyik-masik uborka keseru. Egy hozzaerto ismerosom azt mondta, biztos nem figyeltem arra, milyen magot vettem. Azt sem tudtam, h uborkanal erre figyelni kell. De most hiaba figyelem, egyikre sincs rairva.
2016. febr. 17. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Bogarászd végig ezeket a fajtákat, sokat írnak keseredésmentesnek: [link]
2016. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezt majd beteszem a pénztárcámba kinyomtatva, de túl sok esélyt nem látok rá, hogy épp ezt a fajtát megtaláljam itt Debrecenben. Ahogy látom, itt nincs boltjuk. De azért megpróbálom.

2016. febr. 17. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak van valami nagyobb mezőgazdasági bolt. Ilyen helyeken legalább 4-5 előállító vetőmagjait árulják.

De különben más cégek honlapját is végignézheted, mert másoknak is vannak ilyen leírásaik. Csak egy listát írj a keseredésmentes fajtákról, nem kell a részleteket kinyomtatni.

2016. febr. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én minden évben az Öregtől veszem a vetőmagokat a webáruházában. Elégedett vagyok az uborkáival is. Nem olcsó, de megbízható vetőmagforrás.

(Kopácsi Pétenek hívják amúgy, de néhány kertész barátommal már csak "az Öreg"-nek hívjuk őt)

[link]

2016. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

holnap megyek szétnézni, hazafelé elmegyek egy mezgaz bolt mellett, de még sosem mentem be.


köszönöm a weblapot is, 450-et még éppen adnék egy csomag magért, bár valóban nem olcsó. de 1 csomag miatt kifizetni a postaköltséget, az már kicsit durva összegre jönne ki.

2016. febr. 18. 11:19
 6/7 gomzoli ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de én úgy hallottam tapasztaltabb kertészkedőktől, hogy az uborka akkor keseredik meg, ha túl kevés vizet/öntözést kap.
2016. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Biztos az is hatással van rá, de ezek szerint amire nincs ráírva, h keseredésmentés, az eléggé hajlamos rá, hogy megkeseredjen.

Én locsoltam bőségesen, mivel nagyon meleg nyár volt.

Egyébként találtam magot, el sem kellett mennem mezgaz.boltba, a Tescoban vásárolgattam. Nem sok esélyt adtam neki, de megnéztem, és volt. Nem kicsi csomagos, olcsó, hanem a nagyobb, drágább. De legalább rá volt írva a lényeg.

2016. febr. 19. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!