Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőmetszés után teendők?

Szőlőmetszés után teendők?

Figyelt kérdés

Szőlőmetszés után következik majd a lemosó permetezés.

Évközben milyen teendőim lesznek még a szölővel?

Nem én ültettem ,van a kertben 8 tőke és szeretnék foglalkozni vele.A metszésnek,permetezésnek már utána kérdeztem,olvastam.

Gondoltam holnap megmetszem és majd márciusban lepermetezem.Ti mikor kezdtek neki a munkáknak?

Hogyan tovább és mikor?



2016. febr. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Metszés után lemosod ha akarod én nem szoktam de biztos nem árt. Utána vársz. Én ha látom hogy duzzadnak a rügyek szórok alá műtrágyát . De ne sokat mert megég. Mondjuk egy jó csípetet tőkénként. Inkább többször keveset mint egyszer sokat. Vegyes vagy sima nitrogén műtrágyát. Olyan helyen vegyél ahol ki is mérnek hogy tudj keveset is venni. Mert egy 5 kilós nagyon sok neked és tönkre megy. Vagy vegyél Wuxal lombtrágyát az öntöző vízbe is keverheted és locsold meg a tövét. Aztán ha elvirágzott akkor le vághatod a túl hosszúra nőtt vesszők végeit előbb nem.Ha túl sok hajtást hoz a tőke főleg alulról egy részüket ki törheted. Aztán kötözöl meg permetezel. Ennyi.
2016. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 22. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy ,vegyél inkább szakkönyvet .
2016. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első írt okos dolgokat, de nem mindennel értek egyet.

Sima nitrogént csak akkor használj, ha konkrétan tudod, hogy N-hiányos a talajod. Minden egyéb esetben komplex műtrágyát használj (mikroelemekkel), mert ha csak N-t kap, vasat és magnéziumot nem (pl. a sima Wuxal ilyen), akkor van esélye ezek hiányainak, mert a viszonylag sok N miatt ezeket nem tudja hasznosítani a szőlő, hiába vannak a földben.


Ha tudod, akkor inkább kötözd a szőlőhajtásokat, ne vágd.

Ha vágod, akkor meg elvirágzás előtt semmiképpen, de inkább várj kicsi borsó nagyságig, mert korán visszavágva nagyon erősen fog hónaljhajtásokat hozni, ami besűríti a fürtzónát, ez pedig fokozza a gombabetegségekre való hajlamot.


Azt jól írod, hogy csak márciusban lemosózol, előtte nincs értelme. Minél közelebb a rügyfakadáshoz, annál hasznosabb.

Ha tavaly nagyon erős lisztharmat volt (mint nálam tavalyelőtt), akkor rügyfakadás után egyből kell ellene védekezni.

Nagyjából június első felétől szokott támadni a peronoszpóra, akkortól kell odafigyelni. (Fajtától meg helyszíntől függ, hogy mennyire.) A lisztharmat inkább borsó nagyság után

De mindkettő előfordulhat más időszakokban is.

2016. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Egyébként vannak könyveim de amíg el nem magyarázta valaki hogy pl. mi az ugarcsap vagy a termőcsap addig hiába olvasgattam:)

Itt az emberek a személyes tapasztalataikat is megosszák.

Persze a szakkönyvek is fontosak.

2016. febr. 22. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!