Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa metszési tanácsot...

Gyümölcsfa metszési tanácsot kérhetek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy őszibarack fát ültettem két évvel ezelőtt. Oltványként vettem és már az első évben szépen megindult. Katlan formára szeretném alakítani. Négy ágat hagytam de az egyik sajnos elhalt. Mivel erőteljesen nőtt a tavaly rögzítenem kellett de így is teljesen féloldalas. Tavaly tavasszal próbáltam nevelni egy másik ágat de az sem fejlődött.

Most próbáljam a másik három ágat erőteljesen megmetszeni vagy hogyan alakítsam ki a koronát?



2016. márc. 10. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
nem értem mi a probléma. Elhalt egy ág, oké. Metszd meg és kész ugyanúgy mintha négy ág lett volna. A metszést nehéz elrontani, megnézel egy youtube videót róla és már mennek az alapok. Persze felsőfokon mesterien metszeti megtanulni egy élet is kevés...
2016. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2-3 évig erősebben metszd valamivel (ne sokkal), mint egyébként tennéd, a pót-vezérágon pedig a tetején kívül csak pár rügyes, kifelé álló csonkot hagyj, termést semmit.

A mellette lévő két nagy ágon nevelsz majd errefelé álló oldalágakat, és nem lesz baj, ha egy pár évig még a negyedik ág nem olyan fejlett.

2016. márc. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!