Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea tartók! Tippek a...

Orchidea tartók! Tippek a tartásához?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy orchideát, és szeretnék minél többet megtudni róla. Szoktam permetezni naponta, hetente egyszer locsolom. Milyen szert kell rá használni? Mi a pontos neve, és mennyibe kerül? Illetve ilyen "életbentartó" apróságok, amiről tudom kéne?:D Például valamilyen oknál fogva a levele "szakad szét"... Mitől lehet? Senki nem tépte szét, magától.

Előre is köszönöm! (tapasztalatlan vagyok..:D )



2016. márc. 11. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Lágy vízzel kell locsolni. Ioncserélt víz.

Szereti a tápanyagban dús locsolást.

2016. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon koncentráltam, hogy gondolatátvitel útján meg távolbalátással tudjam azonosítani, de sajnos nem sikerült. Sajnálom. Majd valaki távolbalátó, talán...
2016. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a fajtája. Bár a leggyakoribb a pillangóorchidea, persze abból is van sokféle.

Nálam azt szereti, ha nem foglalkozok vele. Ha követem az útmutatókat, ledobálja a bimbókat. Meg sajnos olyan is volt, ami nem élte túl a csatát. :(

Mostanában ridegtartásban van, mivel csak hétvégén vagyok otthon. Kb kéthetente kap egy kis híg tápoldatot (Orchideára való, hipermarketben is találsz, csak a hígításra ügyelj - ne legyen túl erős, inkább picit gyengébb). Sok fényt kap, radiátor fölött van, a kaspóban is marad néha egy kis víz alatta... szebb még sose volt. Két ágon hozza a virágokat, épp a harmadik szárat növeszti...

De a többi növényem is csak nagy vonalakban alkalmazkodik az előírásokhoz. Szerintem nem is szabad kőbe vésettnek gondolni, mert a környezet nagyon sokat befolyásol. Meg persze árulnak olyat is, amit szinte lehetetlen életben tartani, hiába teszel meg mindent, mert csak látszatra néz ki valahogy, és amint hazaviszed, megadja magát.

De tegyél fel róla egy képet, akkor látjuk, milyen fajta és a sérülést is, hátha úgy tudunk valami konkrétabbat mondani. :)

2016. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!