Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az elvirágzott, de hajtó...

Az elvirágzott, de hajtó phlaenopsis orchideámat átültessem, ha látom, hogy elkezdett rohadni egy gyökérszakasz? Ártanék vagy hasznos lenne?

Figyelt kérdés
Virágozva vettem a mókusos áruházban. 12 centis a műanyag vödre, és látom hogy egy külső részén, a gyökér végétől kb 5 cmre van egy 2 centis barna rész... Szívem szerint átültetném, levágnám azt a részt, mert kitudja hány éve nevelkedett abban a cserépben. Viszont mind a 2 száron 2 -2 helyen ágat növeszt..

2016. márc. 3. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orchideák nem szeretik a bolygatást. Inkább arra ügyelj, hogy ne legyen túlöntözve, viszont gyorsan felszáradó vízpermetezést kaphatnak a gyökerek.
2016. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy fura kéreg darab szorithatta el ott, vagy nem tudom mi lehet az. De nem akarom, hogy terjedjen a rohadás..ha tud olyat..

Fürdőszoba ablakban van, sok párát kap, naponta reggel este ezáltal, és 3 szor kapott eddig áztatást december óta, mert nagyon sokáig nedves marad a közege. Sok helyen olvastam, hogy az összetömörödött közeg cserére érett, lehet azért marad hónapig, hetekig nedves. Lehet ez a gond?

A lyukakat is átfonta már a cserépen.. És lehet hogy a belső gyökereknél is gond van, csak nem látni kintről

2016. márc. 3. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!