Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miből lehet megállapítani,...

Miből lehet megállapítani, hogy mennyi idős az aloe verám?

Figyelt kérdés

Azt olvastam több helyen is, hogy csak 5 éves kor után szabad használni az aloe verát, mert előtte mérgező ("Az aloe verát csak 4-5 éves korától szabad használni, korábbi éveiben még csak mérgező anyagokat tartalmaz.").

Hogyan lehet megállapítani a korát?



2016. márc. 22. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem hallottam még az általad hivatkozott dologról, de talán valami félreértés lehet benne. Az aloe egy folyamatosan növekvő, tőrózsából leveleket hajtó növény és attól tartok, hogy ötéves levelei nem is nagyon vannak, mert időközben elöregedve leszáradnak. Ötéves része legfeljebb a szár (tő) alsó részei lehetnek, amivel semmit nem lehet kezdeni. Szóval egy bármilyen korú aloe növénynek egy időben vannak idősebb meg egészen fiatal részei.
2016. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Megnézed a születési anyakönyvi kivonatát.
2016. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hivatkozás:

[link]

2016. márc. 23. 12:45
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

"... a levélben található gél csak az ötödik évtől használható sebekre, égési sérülésekre, rovarcsípésre, korábbi éveiben mérgező anyagokat tartalmaz."

2016. márc. 23. 12:46
 5/6 A kérdező kommentje:
A fentebbiek (hivatkozások és idézet) után némileg relevánsabb információt hol lenne érdemes keresni?
2016. márc. 23. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van ilyen dolog, de tekintve az Aloe vera népszerűségét, ha ez valós dolog lenne, akkor szerintem olyan sokan tudnának róla, hogy már tízen megírták volna itt a részleteket.

Inkább azt tartom valószínűnek, hogy valaki félreértett valamit, aztán a többiek meg lemásolták. A Wikipédián én is olvastam már olyant, amiről konkrétan tudtam, hogy nem igaz. Nem csak szakértőknek szabad oda írni, hanem gyakorlatilag bárkinek.


Igaza van az elsőnek, 5 éves levél nem nagyon létezik. Vagy ha mégis, annak fél méteresnek kell lenni legalább.


(A Femina cikkében egyébként nem is Aloe vera van a fotón, hanem egy másik Aloe-faj.)

2016. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!