Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsanyesedékkel mit kezdjek,...

Rózsanyesedékkel mit kezdjek, ha nem akarom elégetni?

Figyelt kérdés
Tegnap volt is egyik barátom aki ért a zsózsametszéshez, és megmutatta, hogy kell szakszerűen metszeni a rózsákat, viszont most lett pár köbméter rózsanyesedékem, riszta tövis az egész. Komposztra nem szívesen teszem, mert nagyon szúr, és csak kitolok magammal majd a komposzt kezelésénél - elégetni viszont nem nagyon szeretném, mert a környéken nem szeretik (ruhákat szárítanak, stb.). Mit lehet eztel kerdeni? vagy az égetés egy egyetlen módszer, hogy eltakarítsam a levágott rózsatöveket?

2016. márc. 27. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk könnyű, mert van hova vinni, de ha nem lenne, szerintem megpróbálnám beásni a földbe, mert a komposztba én se tenném. Illetve lehetne egy szúrós komposztgomb is, az kevesebb meló.

Égetni én sem szeretek nem száraz anyagot, mert csupa füst leszek még a minimálisan nem száraz, bár lelkesen égő növényi részektől is bográcsozáskor...

2016. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan teheted a komposztba. A rózsának ugyanis nem tövise (módosult szár), hanem tüskéje van, ami módosult levél.

Legalábbis, ha jól emlékszem fél évszázad távlatából az általános iskolában tanultakra. Szóval el fog bomlani az is.

2016. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyben beletenni, ahhoz azért kell 3-4 év, hogy rendes komposzt legyen belőle. Még ha lenne ágdarálód, úgy mehetne.

Elásni egy köbméter gallyat? Hát, egészségedre.


Marad:

- égetés. Sok településen ki van jelölve egy bizonyos nap, amikor lehet égetni, önkormányzattól érdeklődj. Aki olyankor tereget, az magára vessen.

- elvinni valahová, ha van utánfutód. Nálunk pl. van kirakva pár konténer, azokba lehet növényi hulladékot tenni.

2016. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!