Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehet otthon használt...

Hogy lehet otthon használt étolajat vegyestüzelésű kályhában elégetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Csak gyűlik itthon az étolaj, rakosgatunk kb. 2-3 litert. Azon gondolkoztam, hogy nem lehetne-e vegyestüzelésű kazánban valahogy elégetni. Nincs erre valakinek működő módszere?


Köszi és üdv:

Bubiv79



2015. nov. 5. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy csinálom hogy ki nyitom a kazán ajtót , fogom aztán be vágom az üveget.
2015. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk vízteres kandallónk van a párom mindig úgy csinálja hogy a gyújtósból egy kis szögletes edénykét tákol össze általában valami madzaggal meg pár darab szöggel rögzíti hogy ne essen szét utána mindig tesz bele 3-4 maréknyi fűrészport meg kis ág darabkákat és azt az egészet kb 1 liter olajjal leönti lassan hogy beivódjon rendesen meg közbe a tálka oldalát régi újságpapírokkal is kitömi hogy az is elnyelje az olajat ne folyjon ki az egész majd utána rátesz még gyújtóst és ugye meggyújtja akkor igen hamar elég és elég jó hőt ad elég rövid időn belül felfűti a rendszert és utána rak rá kemény fát már hogy tartsa a meleget majd amikor nap végére kezd kialudni a tűz akkor a maradékokat a kemény fával együtt egy NEM lezárt másfeles ásványvizes palackba tölti az olajat a fával együtt óvatosan beteszi a kandallóba úgy hogy az üvegbe van kb 1 liter csak és papírral tömködi be a száját enyhén hogy ne durranjon szét a palack még véletlenül sem és így apránként elég az egész.


Azt fontos figyelembe venni hogy a kéménynek legyen jó huzatja, meg ha rendesen kivan takarítva nem lesz vele gond. De ha régen volt kitakarítva akkor inkább ne mert a füsttel együtt ragadós lehet a kátrány ami ha odatapad a többihez igen hamar eldugulhat a kémény. De ha kivan rendesen takarítva akkor nem szabad hogy baj legyen, de előtte inkább keveset égessetek el nehogy baj legyen. ezt ki kell tapasztalni. De ha nem nagyon merítek akkor benzinkutaknál le lehet adni a fáradt olajat díjmentesen.

2015. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálom...:

Menj el egy asztalosműhelybe,kérj egy zsák abrikterforgácsot(ne fűrészport).

Tegyél kisebb szemeteszsákba,és önts rá olajat,majd fogd be a száját,és rázd össze. Gyorsan rájössz,mennyi az "arány".

Én a fa tetejére teszem,rá pár vékonyabbat,ergo-fölülről gyújtom meg. A kocsikból a leeresztett olajat is így égetem el.


Egyébként ha beleöntöd egy pet-palackba,leadhatod egy MOL-kúton.

2015. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

egyrészt büdös lesz.

másrészt semmire sem jó.

éveken át csináltuk azt, hogy a használt olajat nyáron felhasználtuk bográcsozáshoz, hátha jól beszívja a fa, és jobban ég. de az eredményt nem láttuk, végül is elégett a fa, csak iszonyú büdös volt. a szagot mi is éreztük, de akkor döbbentünk rá igazán, mikor az utcán elment két biciklis, és mivel csendes környék, lehet hallani mások beszélgetéseit, mondta az egyik, hogy hú de büdös valami.

idén nyáron pedig egy szétbontott ágy filcrészét égettük el, elég lassan égett, kapott az is egy jó adag olajat. hát semmit nem segített rajta, nem hogy belobbant volna nagy lánggal, még szinte lassított az égésen. kevésbé égett azon a helyen, ahol olaj volt.

tehát sok éves tapasztalat, hogy segíteni nem segít.

elég, szóval tulajdonképpen megszabadulsz tőle, de az égést nem segíti. cserébe viszont jó kis környezetszennyezés. :(

ha nem adod le a molnál, akkor flakonba visszatöltve, kupakkal lezárva mehet is a kukába, másra úgysem jó.

2015. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy egy újságpapírra kiszórnék egy marék hamut és ahhoz hozzátöltögetve az olajat, masszát gyúrnék belőle. Utána az újságot összegöngyölve rajta, ezeket a galacsinokat dobálnám a tűzre. Még jobb, ha a kazánból, kéményből kikotort korommal itatod föl, mert akkor a korom is elégethető. De a fűrészporos, forgácsos megoldás is jó ötlet ha van otthon épp kéznél.
2015. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi szappant főzetünk belőle.

Régebben összeszedtem mindenféle használt sütőolajat, zsiradékot, motorolajat a kertigépekből kocsiból. Egy 30literes műanyag kannában gyűjtöttem. Fűtési szezon elején felöntöttem gázolajjal, összeráztam időnként. És minden nap miután bepakoltam a fát a kazánba löttyintettem egy negyed, fél, serpenyő trutyit a fatetejére. Egyszál gyufa és égett mintba zsír!:-)

2015. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!