Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyszálas leander miért nem...

Egyszálas leander miért nem ágazik el? Egyre magasabb. Normális, hogy az alsó levelei máris száradnak? Kép.

Figyelt kérdés

Egyre csak nő, de nem akar elágazni.



[link]


2016. márc. 29. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csípj le a tetejéből.
2016. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szárad a levele ,mert tápanyag hiányos .Ha vissza csiped,akkor az lesz a törzs magassága a jövőben .Innét indulnak az elágazások .Tápsózd meg időközönként,és akkor növekszik ,és virágzik is .
2016. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Ebben a földben vettem.

Átültethetem ilyenkor?

Télen nem kapott semmit, mert a tápoldatos flakonra az van írva, hogy télen nem kell adni a növényeknek.

2016. márc. 30. 08:24
 4/12 anonim ***** válasza:

Meleg helyen teleltetted, mi?

Tedd szabadba, az enyéim már rég kint vannak.

A meleg, fényhiányos körülmények miatt hullanak a levelei.

Ha törzsesnek akarod (az edényén kisebb cserepeket lehet tartani), akkor még hagyd, hogy nőjön egyenesen, aztán a tetejét csípd ki. Valami karóról gondoskodj.

Ha bokrosnak akarod, akkor tedd ki, és 10 cm magasan vágd el. Nem lesz baja, hajtani fog, valószínűleg 3-at. Azokat majd ismét vissza kell csípni, hogy elágazzanak.

Fajtától függ, hogy bokrosodik-e magától, vagy mindenhol csak visszacsípéssel lehet elágaztatni.

2016. márc. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vagy a 20 fokos szobában, vagy kint a -20 fokban lehetett volna, más lehetőségem nincs.

Biztos nem fényhiányos, mert ablakban van hónapok óta.

Már kitehetem, mikor hajnalban 4-5 fok van? Nem gyenge még ehhez?

Inkább bokrosnak akarom, levágom a tetejét.

2016. márc. 30. 10:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ablaktól még lehet fényhiányos. Egyrészt mert az ablaküveg is sok fényt kiszűr, plusz ha függöny mögött van, az még egy csomót, a leander meg nem szobanövény, azaz rendkívül fényigényes. A te szemed alkalmazkodik az üveg mögötti viszonylagos fényhiányhoz, és nem látod sötétnek, de a növény nem így van ezzel.

Másrészt, a fényigény a hőmérséklettel arányban értendő. 15 fokon elég neki, ha az ablakban van, de 20 fokon nem áll le a növekedése, így bekövetkezik a fényhiány.

Nálam a szuterénben telelnek, félhomályban, de csak 10-12 fokon, így nincs probléma. Ha nálad nincs ilyen hely, akkor később is számítani kell a téli megnyúlásra, ezeket a részeket kirakáskor majd mindig le kell vágni.


Az előrejelzésekben már egyáltalán nem szerepelnek mínuszok, de még ha valami fagyzugban laksz, védett déli-keleti szögletbe akkor is ki lehet rakni, mert a házfal fűt pár fokot.

Ha folyamatosan kint lesz, akkor meg még -4 sem fog neki ártani.

Az enyéim már hetek óta kint vannak, a 20 centisek is, védett helyen. Lassan már mennek ki a nyílt területre.

2016. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Levágtam a tetejét már több hete.

Azóta kint is van szabadban, napfényt is kap.

A tetején a vágás begyógyult, barna, de új ágakat nem hoz.

Mennyi idő kell neki?

2016. máj. 4. 18:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Még több hét. :)

Hőmérséklettől és a tő erősségétől függ.

Én is visszavágtam pár hete három egyszálasat, még azok sem hajtanak.


Ha nem tápoztad és nem ültetted át, akkor tápozd legalább.

2016. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Átültettem, de akkor hétvégén adok neki tápoldatot is, köszi.
2016. máj. 6. 07:57
 10/12 potyike ***** válasza:
A frissen átültetett növényeket nem tápozzuk,a vásárolt földnek van tartalma.Fontos a föld minősége.Én soha nem vásárolok földet,mert valamennyi tőzeg alapú,ami tápanyagot nem tartalmaz,azt a szükséges műtrágyával pótolják,figyelemmel az ajánlott növény szükségletére.Sétáim,kirándulásaim során erdei földet hozok és minden n övényt abba ültetek.Mindezt kertész apukámtól tanultam.Terem a citromfám,van babérom,olajfám,a leanderem már virágzik és sok egyéb.
2016. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!