Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ribizlibokor átültetése?

Klasszikusnarancs kérdése:

Ribizlibokor átültetése?

Figyelt kérdés

Van 3 db, 1 méteres ribizlibokor (feher,piros) egy rokonom kertjeben amit mar nemtud gondozni es szeretnem atultetni az en kertembe , sajnos nem vagyok jartas ebben a temaban !

Lehet-e , es hogy kell ezt pontosan csinalni ?!


(Bunko valaszokat nem kerek, koszonom!:))



2016. márc. 29. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár ősszel szokták ledugványozni a vesszőket, amelyek tavaszra meggyökeresednek, de az öreg tövet szerintem most is ki lehet ásni és máshová ültetni, mert még nincsen túl meleg és csak nemrég kezdtek kihajtani a bokrok, éppen növekedőben vannak a gyökerek is.
2016. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már megvárnám az őszt vele .MInden fa szárú növény már nagyon indulóban .
2016. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban ősz lenne az ideálisabb idő az átültetéshez, de mivel 3 bokorrol van szó, szerintem egy bokorral lehetne kísérletezni. Gondolom öreg, terebélyes tövekről van szó, ezeket ásó segítségével akár 4 - 6 felé is szét lehet osztani. (mindem leendő bokor legalább 3 - 4 vesszőt tartalmazzon a hozzátartozó gyökérzettel. Ha bele kezdessz, akkor azonnal csináld, mert a Pató Pál uras módszer már nem működik.
2016. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A ribizli gond nélkül átültethető ilyenkor még, csak ésszel.

Ami azt takarja, hogy erősen vissza kell vágni őket, csak pár fiatal vesszőt szabad hagyni tövenként, aztán majd hajtanak többet, ha az erejük engedi.

A tőosztás szerintem is megvalósítható, de akkor tövenként csak 1 db 1-2 éves vesszőt szabad meghagyni, a többit tőben levágni.

Mivel a gyökerek túlnyomó többsége a régi kertben marad, ezért a vesszők számát is ehhez kell igazítani.

2016. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

minden további nélkül át lehet ültetni, bár már hozza a bimbókat.


a titok az, hogy baromi nagy földlabdával kell kiásni,(legalább 60 literes dézsába férjen) ekkora gödröt ásol, segítséggel átviszed, és alsó hangon is 20 liter esővízzel beöntözöd..átültetés előtt jelöld meg a bokron az égtájat, és úgyanúgy ültesd át...


Jól beiszapolva észre sem veszi..igaz, nem szabad várni, mert késő lesz.

2016. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen ,igen a víz a lényeg!!!

Virágzó meggyfát ültettem át úgy hogy a slag ott volt a kezemnél,semmi baja nem lett.

2016. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!