Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kifejtett rózsákat átütethetem...

Kifejtett rózsákat átütethetem ilyenkor valahogy?

Figyelt kérdés
Kb 10 éves, régi, óriási bokrok, gyönyörűek. A gond az, hogy az épülő terasz területén vannak. Megmenthetem valahogy? Hogy ássam ki, és hogy ültessem át, hogy túléljék?

2016. ápr. 4. 10:35
 1/6 A kérdező kommentje:
* Kifejlett. Bocsi.
2016. ápr. 4. 10:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy földlabdával próbáld meg, csomagold fóliába a gyökerét földdel együtt, aztán iszapolva, nagy gödörbe ültesd el, jól locsold be.
2016. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél több gyökérrel ásd ki, azonnal ültesd át, és metszd vissza úgy, hogy csak 10 cm látszódjon ki a földből. Ha túlságosan magasra vannak engedve, akkor magasabb is lehet, hogy legalább 1 friss hajtás vagy mozgolódó rügy maradjon rajta.

Így ültetve garantáltan megmaradnak, és erősen hajtanak. Másfél év múlva megint szép nagyok lesznek.

2016. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így fogok akkor tenni. Három bokorral nem is lesz talán gond, de a negyedik az egy ősrégi hatalmas tearózsa, azzal nem tudom mi lesz. Kb másfél méteres, nagyon fás az alja. Azt nem tudom hogyan fogom visszametszeni. Nem nagyon lehet, csak a virágos szárakat szoktam levágni levélig, ez nagyobbra már nem nő. Sajnálom, mert az a legszebb :(
2016. ápr. 5. 12:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha lesz elég gyökér, akkor alvó rügyből az idősebb részek is kihajtanak.
2016. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Öreg futórózsatövet kaptam, amit egy munkagép ráncigált ki a talajból. És él.
2016. ápr. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!