Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántáim még csak 1-2 centise...

Palántáim még csak 1-2 centisek, de bent vannak a melegen, és a fény felé fordulnak, mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon mindenki lebeszélt arról, hogy kintre, vagy akár egy fűtetlen szobába tegyem őket, ezért bent vannak a 18-20 fokban. De mivel egy ablakból kapnak fényt, arra fordulnak.

Mit csináljak? Tegyem ki a kertbe?

Éjszaka 10 fok körül van, a palántáknak az sem tesz jót.


2016. ápr. 6. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg őket hogy a másik oldaluk is kapjon fényt, és ha oda fordulnak akkor ismét fordítsd meg őket, mire ezt végig játszod lehet kiültetni őket.
2016. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt kétlem, mert 1 nap alatt átfordulnak, már megfordítottam őket.
2016. ápr. 6. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
forgasd tovább míg meg nem erősödnek.
2016. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
minden nap? nem hiszem, hogy ez az igazi megoldás.
2016. ápr. 6. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki beszélt le róla.

Most már nyugodtan ki lehet tenni őket, én már napok óta éjszakára sem hozom be őket. Kb. 5 nap alatt megduplázódtak.

Na persze, ne a kert közepére tedd, hanem valami védett helyre, ahol nem akkora az éjszakai lehűlés sem, a nappali felmelegedés pedig fokozottabb.

Figyeld az előrejelzéseket, ha 5 fok alatti hőmérsékletet jósolnak hozzád, akkor éjszakára vidd vissza.

Vigyázz a kiszoktatással, fokozatosan kapjanak napot, nehogy megégjenek.

2016. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon többen is írták.

De kertészeti honlapokon is olvastam, hogy napközben 19-20 fok, éjszaka 17-08 fok kell nekik.

Olyan védett helyem nem nagyon van, ami napos is, de nem tűző nap, meg védett is, de majd keresek valamit.

10 fok alá nem írja a 30 napos előrejelzés éjszakára sem, bár az időkép sosem szokta eltalálni, mi lesz.

2016. ápr. 6. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát szobában nem szabad túl melegen tartani, hogy ne nyúljanak meg, de éjszaka csak a túlzott lehűlés probléma, fagypont közelében.

Pár órára semmi gond az 5 fokkal, ha utána nap közben 20 fok fölött van a hőmérséklet.

Nekem déli beugróban vannak, és árnyékolom őket egy hétre.

Konkrétan, dézsás növények vannak eléjük rakva, azok levelein át kapnak némi napot. De azt is meg lehet csinálni, hogy egy raschelzsákot kifeszíteni föléjük. Vagy most jönnek ilyen borongós idők, amikor percenként bújik elő és bújik el a nap, vagy akár ha el is lesz borulva, ha nem lesz túl hűvös, akkor ilyenkor hozzá lehet őket szoktatni a kintléthez, a felhőkön keresztül is jön UV. De még rengeteg egyedi megoldás lehet.

2016. ápr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom.lehet, h meg ma kipakolom oket, de legkesobb hetvegen.
2016. ápr. 7. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!