Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megfelelően fejlettek a...

Cerámia kérdése:

Megfelelően fejlettek a paradicsom palántáim? Nincsenek megnyúlva?

Figyelt kérdés

Gondoltam kipróbálom a palánta vetést, és még nem igazán vagyok jártas benne.

Szóval,vetettem paradicsom palántákat, és meg szeretném kérdezni h szerintetek egészségesek? Nincsenek megnyúlva?

Én a megnyúlástól rettegek a legjobban. :D

Igy néznek ki: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2 nappal ez előtt,szereltem föléjük kiegészítő fényt,világítást.

Egy 36w-os Osram Fluora fénycső világít felettük.


A segítségeket előre is köszönöm! :)



2016. febr. 28. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

nagyon nyurga

ki kényszerített arra, hogy februárban vesd el?

2016. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Neten olvasgattam, és azt írták h már el lehet vetni februárban.
2016. febr. 28. 17:18
 3/15 anonim ***** válasza:

jajajj... maradt még magod?

nagyon korai.

én is alig várom már, hogy foglalkozhassak velük, de még nincs itt az ideje.

olyan 6-8 héttel a kiültetés előtt kell elvetni a magokat, és kiültetésre kb. május közepét szoktak mondani, amikor már biztosan nem lesz fagy.

ha ezt visszaszámolod, akkor március közepe-vége a megfelelő időpont.

márciusban 2x lesz hosszú hétvége, lesz egyszer a nemzeti ünnepünk, 2 hétre rá meg húsvét. én majd az egyik ilyen hétvégét fogom kiválasztani.

nem érdemes elsietni, több kárt teszel vele, mint hasznot.

persze nem 100%, hogy ezek nem sikerülnek, de ha maradt még magod, akkor vess egy újabb adagot később is, biztos, ami biztos.

2016. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen,maradt még magom. Akkor majd márciusba is vetni fogok. Köszönöm a tanácsod. De lenne még egy kérdésem, ha ezek sikerülnek akkor meleg ágyba tudom majd őket tartani, nem?

Szerinted igy kiegészítő fénnyel megmaradnak?

2016. febr. 28. 20:20
 5/15 anonim ***** válasza:

én így nem próbáltam, ill. most sem így fogom.

ebben nem tudok segíteni.

nekem szobában lesznek, utána májusban kiültetem.

2016. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem.Nagyon köszönöm a segítséged!
2016. febr. 28. 20:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi van ha megnyúlnak?Semmi, mélyebbre ülteted és kész mivel gyökeret eresztenek ezek a szárukon is.Kicsit korai volt ültetned.
2016. febr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ez nem ilyen egyszerű, hogy mi van, ha megnyúlnak...

a megnyúlt palánták kevésbé életképesek, gyengék lesznek, nem fejlődnek megfelelően, és megdőlnek, mert gyenge a száruk, még a saját súlyukat sem bírják el.

nem véletlen, hogy a gazdák ezt igyekeznek elkerülni.

2016. febr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, lehet vetni februárban, akinek van erre való helye.

Nincs fűtetlen szobád, ahol tudsz csinálni nappal 15-20 fokot, éjjel 10-15-öt? Ha oda átteszed, semmi bajuk nem lesz. (Főleg, ha megritkítod a sűrű helyeket.)

Most, ha jól gondolom, meleg szobában vannak, itt nem tudsz annyit világítani, ami elég nekik, legjobb esetben is össze-vissza fognak dőlni, gubancolódni.

A hőmérsékletnek meg a világításnak egyensúlyban kell lenni, ha nem akarsz túlzott megnyúlást.


Azt ügyesen csináltad, hogy csövet tettél bele alulról öntözni, így legalább a palántadőléstől nem kell tartanod, ha nem öntözöd agyon.

Én is alulról öntözöm, a paradicsomokat március 10. körül vetem.

2016. febr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos fűtetlen szobám nincs. De nálunk a szobákba átlagosan 20 fok van. Most hogy három napja felszereltem a világításukat,nem nyúlanak. Azóta semmi nyúlást vagy dölést nem tapasztalok és nézegettem őket a száruk is elkezdett vastagodni. Már hozzák a rendes leveleiket is,a szikleveleken kívül.
2016. febr. 29. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!