Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel menthetem meg az afonyab...

Mivel menthetem meg az afonyabokrom?

Figyelt kérdés
1honapja vettem es kezd barnulni az agai,van ahol zoldes kicsit,levelei nincsenek. Mikor hozna levelet ha meg el? Vagy mit tehetnek vele? Irtak neten hogy esoviz vagy ecetes viz alaposan elkeverve de utana kezdett barnulni,rhododendron tapoldat, ezek jok?

#Afonyabokor
2016. ápr. 16. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kiültetted szabadföldbe, vagy cserépben van?

én is az ecetes vizet ajánlanám, de nagyonkis arányban legyen az ecet. savanyú föld kell neki, és az ecetsav savanyít.

2016. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Kapáld ki a p.csába.
2016. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalt és felelősségteljes kertészként a második választ erősítem meg.
2016. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mitől felelősségteljes döntés egy kultúrnövényt elpusztítani?
2016. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem a hupikék törpikék járnak rá? Az enyémről mindíg elhordták a termést. Még a macskát is odaültettem de mindíg kicselezték. Végül inkább kikapáltam a p.csába.
2016. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az áfonya nem az átlag magyar klímára és környezeti viszonyokra termett. A párásabb, hűvösebb környezetet, savanyú talajt (nem meszes !!) kedveli. Kőszeg-Sopron, Mátra, Zempléni hegység környéke való neki.
2016. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ahogy nagyon sok növény sem. mégis sikerrel honosítottuk.

20-30 éve még sehol nem volt a leander, ma meg mindenhol ott van. és még lehetne sorolni.

igen, ha megfelelő neki a talaj, nem lesz vele gond. de sok helyen nem jó neki.

2016. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyapámnak már 40 éve is volt leandere.

Mond jobb példát!

2016. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

attól még nem volt elterjedt.

nem kell magyarázkodnom, főleg nem kell rádlicitálnom.

nem látom értelmét.

2016. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen sok noveny lett honositva, mivel nem ismerek kertesz es nem is vagyok az azert fordultam hozzatok hatha valamelyikotok az vagy netan hallott rola hogy hogyan es mivel erdemes gondozni, nem fogom hagyni hogy kipusztuljon! Tudom, hogy kenyes es macera lehet a gondozasa. Nekunk nem tudom mennyire savanyu a fold de jo a foldunk ugyanis a nagyszuleim,szuleim sok mindent ultettek zoldsegektol kezdve gyumolcsfaig, hogyan lehet vagy mibol tudni hogy savanyu?megeloznem azt mar most hogy nem kostolom meg mielott egy agyoniskolazott johumoru vicces kedvebe feleslegesen kommentelne effelet!:) Esetleg kut viz jo? Anyumeknak van es toluk hoztam tegnap, vagy pici sor vizzel keverve? Ezt tegnap neveloapam mondta bar nem tudom hogy viccbol mondta vagy komolyan :) ja igen! Mielott elultettem marha tragyat raktam ra jo sok homokot es ugy a novenyt szoval ha gyokeret sem erintette akkor baja nem lehet igaz?
2016. ápr. 17. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!