Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az agyaggolyókat hogyan és...

Az agyaggolyókat hogyan és milyen növényekhez lehet használni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el felfedezni a növények ültetéséhez használt agyaggolyókat, már korábban irodában is láttam, h ezzel vannak ültetve a növények, de nem különösebben foglalkoztam vele. A kérdésem az lenne, h a golyókat csak a virágföld takarására használják, vagy a virágföldbe keverve is, ha a második, akkor milyen arányban érdemes keverni? Vagy van olyan, hogy csak tisztán az agyaggolyókba ültetnek növényt? Nekem klíviám van, karácsonyi kaktuszom, húsvéti kaktuszom, aloe verám, zöldikém, szobai futókám, kínai hibiszkuszom és sok-sok lepkeorchideám. Ezekhez használnám. Tudnátok segíteni abban, h ezekhez használható-e agyaggolyó, és hogyan. Elsősorban azért használnám, mert pl. a klíviámnál, az említett kaktuszaimnál állandó probléma, h teljesen összetömörödik a földjük, így nem jut el a gyökereihez a víz, így kiszáradnak. Köszönöm előre is a segítséget! :)

2016. ápr. 16. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

léteznek vízkultúrás cserepek, ezekbe is lehet ültetni, itt vannak az agyaggolyók és benne a tápszeres víz, kis vízszint mutatóval.

[link]

ha tömörödik a föld, keverj hozzá homokot.

2016. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!